Katalikų Bažnyčios kardinolai šeštadienį surengė devintąjį susirinkimą Vatikane.
Beveik kasdien rengiami susirinkimai organizuojami dar prieš naujojo popiežiaus rinkimus. Už uždarų durų rengiamose generalinėse kongregacijose aptariami iššūkiai, kuriuos teks spręsti popiežiaus Pranciškaus įpėdiniui. Balsavimas dėl naujojo popiežiaus vyks Siksto koplyčioje trečiadienį.
Eidami į rytinį susirinkimą pro minias piligrimų ir žurnalistų, vadinamieji „bažnyčios princai“ nieko neatskleidė, net nespėliojo, kiek galėtų trukti konklava. „Nežinome, laukiame, kol Viešpats mums praneš“, – sakė kardinolas Williamas Seng Chye Goh, Singapūro arkivyskupas, laikomas vienu konservatyvesnių prelatų.
Kardinolai iš viso pasaulio buvo sukviesti į Romą, balandžio 21 d. mirus popiežiui Pranciškui – energingam reformatoriui iš Argentinos, Katalikų Bažnyčiai vadovavusiam 12 metų. Vatikano atstovas spaudai Matteo Bruni sakė, kad šeštadienio susirinkime dalyvavo 177 kardinolai, įskaitant 127 jaunesnius nei 80 metų amžiaus, todėl turinčius teisę balsuoti konklavoje. Trečiadienį 133 kardinolai atiduos savo balsą Siksto koplyčioje, kurios nepaliks tol, kol slaptu balsavimu išrinks popiežiaus Pranciškaus įpėdinį jam atidavę du trečdalius balsų.
M. Bruni teigė, kad pirmadienį vyks dvi generalinės kongregacijos. Vadovaujantis Vatikano tradicijomis, šie susirinkimai skirti bendriems Bažnyčios klausimams aptarti, o ne svarstyti kandidatus į popiežius.
Šeštadienį kardinolai dėkojo popiežiui Pranciškui už jo darbą ir aptarė taikos skatinimą visame pasaulyje, bei kurijos, Bažnyčios administracijos, vaidmenį prisidedant prie popiežiaus darbų. M. Bruni teigė, kad jie išreiškė „norą, jog naujas popiežius turėtų pranašišką dvasią ir galėtų vadovauti Bažnyčiai, kuri neužsidarytų tarp savo sienų, bet neštų šviesą nevilties paženklintam pasauliui“.