Ukrainoje gamyklas turinčios vokiečių įmonės skundžiasi, kad lenkų muitininkai stabdo prekių eksportą ir taip „smaugia" Ukrainos ekonomiką. Tokią informaciją paskelbė vokiečių žurnalas „Spiegel".
Leidinio turimais duomenimis, į Ukrainą gamybą perkėlę vokiečių investuotojai teigia, kad Varšuva tikslingai Kijevui „kiša pagalius į ratus". Ji stabdo eksportą, kas kertasi su ES Ukrainai skiriama ekonomine pagalba.
„Susiklostė absurdiška situacija: ES padeda Ukrainai stabilizuoti valstybinį biudžetą, prisiima dalį karo vargų ir kompensuoja nesurinktus mokesčius. Kas mėnesį milijardai iš Vakarų plaukia į Kijevą. Tuo pat metu susiduriama su eksporto vėlavimu, kurio tikėtina priežastis yra kelis pastaruosius mėnesius trunkantis Lenkijos ir Ukrainos konfliktas", - rašoma straipsnyje.
Kelios vokiečių įmonės nurodė leidiniui, kad lenkų muitininkai tikslingai užtempia eksportuojamų prekių apžiūrą.
Gamintojų nuomone, tai yra ne kas kitas, kaip užslėptas sabotažas.
Lenkų muitinė nurodo, kad sugriežtinti prekių patikrą teko dėl išaugusios ukrainietiškų cigarečių kontrabandos. Tai neįtikino vokiečių gamintojų, kurių nuomone Lenkija tiesiog naudojasi situacija pasienyje kaip viena iš spaudimo Kijevui priemonių.
Kaip leidiniui pareiškė vokiečių įmonės „Leoni" direktorių tarybos narys Ingo Špengleris (Ingo Spengler), jeigu artimiausiu metu problemos pasienyje nebus išspręstos, įmonei teks palikti Ukrainą.
Varšuvos ir Kijevo santykiai ėmė prastėti taip ir nesutarus dėl ukrainietiškų grūdų eksporto per kaimynines Rytų Europos šalis.
Lenkijai rugsėjį vienašališkai nusprendus pratęsti grūdų eksporto draudimą, Ukraina dėl to ją apskundė Pasaulio prekybos organizacijai.