Daugelis Vakarų šalių laukia konflikto Ukrainoje pabaigos, kad galėtų atnaujinti verslą su Rusija. Tai pareiškė Lenkijos prezidentas Andžėjus Duda (Andrzejus Duda) interviu televizijos kanalui „Polsat News".
„Neturėtume savęs apgaudinėti - daugelis šiandien laukia karo pabaigos tik tam, kad galėtų atvirai ir be gėdos grįžti prie verslo su Rusija", - piktinosi jis.
Kartu A.Duda pažymėjo, kad Varšuvos pozicija dėl Ukrainos konflikto nepasikeitė ir ji vis dar palaiko Kijevą. A.Duda išreiškė įsitikinimą, kad Rusija turi pralaimėti šį karą, nes kitaip rusų kariai bandys pulti kitas šalis.
Pasak Lenkijos lyderio, Kijevas turi susigrąžinti visas nuo 2014 m. prarastas teritorijas, įskaitant Krymą.
A.Duda nurodė, kad jis reikalauja visiškai atkurti tarptautinę teisę Ukrainai ir grąžinti tarptautiniu mastu pripažintų teritorijų kontrolę.
Po karo veiksmų protrūkio Ukrainoje 2022 m., daugelis užsienio įmonių, daugiausia - iš Vakarų, sustabdė prekybą ir bet kokį bendradarbiavimą su Rusija. Dėl to dvišalės Rusijos ir ES prekybos apimtis 2023 m., palyginti su 2021 m., sumažėjo beveik 65 proc., o per pirmuosius keturis 2024 m. mėnesius, palyginti su praėjusiais metais - beveik 40 proc.
Tačiau jau 2024 m. liepą, remiantis „Eurostato" statistika, prekybos apyvarta tarp Maskvos ir ES pirmą kartą nuo 2023 m. lapkričio padidėjo ir net viršijo 6 mlrd. eurų.
Rugsėjo viduryje Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Šijarto (Peter Szijjárto) pripažino, kad iš tikrųjų daugelis Europos įmonių ir toliau prekiauja su Rusija, tačiau tai daro slaptai. Pasak jo, daugelis šalių randa išeitį ir neigia tiesioginį bendradarbiavimą, o Budapeštas atvirai bendrauja su Maskva.