Europos Sąjunga (ES), pasak naujosios užsienio politikos įgaliotinės Kajos Kallas, gali įvesti sankcijas dėl pastarųjų įvykių Sakartvele. Akivaizdu, kad smurtas prieš taikius demonstrantus yra nepriimtinas ir kad Sakartvelo vyriausybė turėtų gerbti kartvelų tautos valią bei Sakartvelo konstituciją, sakė buvusi Estijos premjerė vizito Kijeve kuluaruose. Anot jos, su šalimis narėmis bus aptartos galimos pasekmės. Kaip konkrečius pavyzdžius K. Kallas paminėjo sankcijas, taip pat vizų išdavimo ribojimus.
Sakartvele naktį į sekmadienį tęsėsi smurtiniai susirėmimai tarp policijos ir vyriausybei priešiškų demonstrantų. Pasak žiniasklaidos, pareigūnai panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas. Demonstrantai apmėtė policininkus petardomis. Tik ryte saugumo pajėgoms pavyko atstumti protestuotojus nuo parlamento pastato Rustavelio prospekte. Minia dabar pastatė barikadas netoli Valstybinio universiteto.
Pastaruosius protestus pakurstė vyriausybės vadovo Iraklio Kobachidzės pareiškimas, kad Tbilisis iki 2028 m. stabdo derybas dėl Sakartvelo narystės ES. Apklausos rodo, kad dauguma gyventojų yra už prisijungimą prie Bendrijos. Narystė kaip tikslas įvardijama ir Konstitucijoje.
Akivaizdu, kad Sakartvelo vyriausybė negerbia kartvelų tautos valios dėl ateities Europoje, kalbėjo K. Kallas. Esą negalima leisti, kad tai vyktų.
Tiesa, ES gali įvesti sankcijas tik tada, jei joms pritars visos šalys narės. Tačiau šiuo metu tai gali būtų sunku pirmiausiai dėl Vengrijos. Vengrų premjeras Viktoras Orbanas neseniai pareiškė paramą I. Kobachidzei.