Europai, įskaitant ir Nyderlandus, be papildomų priemonių gali nepavykti iki žiemos užpildyti savo dujų saugyklų. Tai pareiškė Nyderlandų klimato ir energetikos ministras Robas Jetenas (Rob Jetten). Jo pasisakymas paskelbtas šalies Vyriausybės tinklapyje.
„Nesiimant papildomų priemonių mes negalime užtikrinti, kad ruošiantis artėjančiai žiemai mums pavyks reikiamu dujų kiekiu užpildyti tiek Europos, tiek Nyderlandų dujų saugyklas", - pabrėžė ministras.
Jis neslėpė, kad „bendras iš Rusijos į Europą tiekiamų dujų kiekis sparčiai mažėja" todėl „svarbiu tampa kiekvienas kubinis metras dujų". Reaguodamas į tai, šalies ministrų kabinetas paragino įmones bei privačius namų ūkius pradėti taupyti energiją.
Užbėgdama už akių galimam dujų deficitui, Nyderlandų Vyriausybė nusprendė 2022-2024 metų laikotarpiui atšaukti anglimi kūrenamoms elektrinėms numatytus ribojimus.
„Artimiausiu metu ministrų kabinetas pasiūlys naujas išmetamo CO2 mažinimo priemones taip kompensuojant anglimi kūrenamų elektrinių taršą", - patikino R.Jetenas.
Birželio viduryje Rusijos dujų monopolininkas „Gazprom" pranešė, kad dėl stringančių „Siemens" (įmonė pasitraukė iš Rusijos rinkos) agregatų remonto sumažins tiekimą dujotiekiu „Nord Stream 1". Įmonės atstovai nurodė, kad turbinos remontuojamos Kanadoje, tačiau dėl Rusijai taikomų sankcijų, stringa jų transportavimas. Iš pradžių dujų tiekimas nuo planuotų 167 mln. kubinių metrų per parą sumažėjo iki 100 mln. kubinių metrų.
Birželio 15-ą „Gazprom" informavo, kad per parą tiekiama tik 67 mln. kubinių metrų dujų. Tą pačią dieną dujų kainą Europoje padidėjo 25 proc. ir viršijo 1 300 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų ribą.
Tai, kad gauna mažiau rusiškų dujų, informavo ir kai kurios Europos įmonės. Italų „Eni" pranešė, kad jiems tiekimas sumažėjo 15 proc. Netrukus vokiečių koncernas „Uniper" (didžiausias rusiškų dujų importuotojas Vokietijoje) nurodė, kad negavo 25 proc. sutarto dujų kiekio. Su analogiškais sunkumais susidūrė austrų įmonė OMV ir prancūzų „Engie".