XXXIII vasaros olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija Paryžiuje įvyko penktadienį, liepos 26 d. Atidarymo metu buvo parodyta Leonardo da Vinčio „Paskutinės vakarienės" parodija, kurią atliko barzdota moteris ir vyrai, apsirengę kaip moterys. Toks pasirodymas sulaukė nemažai kritikos.
Reaguodamas į tai, Olimpinių žaidynių organizacinis komitetas paaiškino, kad jie nesiekė parodyti nepagarbos jokiai religinei grupei, bet norėjo pabrėžti visuomenės toleranciją.
„Tikime, kad šis tikslas buvo pasiektas. Jei ką nors įžeidėme, atsiprašome", - teigė komunikacijos organizacinio komiteto direktorė Ana Dešamps (Anne Deschamps), kurią cituoja „Reuters".
Pasipylus kritikai, Tarptautinis olimpinis komitetas iš savo oficialių šaltinių pašalino vaizdo įrašą su pagrindiniais žaidynių atidarymo ceremonijos fragmentais.
JAV telekomunikacijos bendrovė „C Spire" nurodė, kad jos darbuotojai pasipiktino tuo, ką išvydo.
„Mus sukrėtė „Paskutinės vakarienės" išjuokimas per Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją. „C Spire" atšauks savo reklamą iš olimpinių žaidynių", - sakoma bendrovės pareiškime socialiniame tinkle "X".
Amerikiečių verslininkas Ilonas Maskas (Elon Musk) taip pat pareiškė, kad olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje buvo parodyta nepagarba krikščionims. Milijardierius pažymėjo, kad krikščionybė tapo bedantė, ką galima suprasti kaip užuominą, kad griežtos reakcijos į parodiją nebus.
Beje, 2024 m. olimpinės žaidynės pirmą kartą per 40 metų nėra transliuojamos Rusijoje. Portalas Sports.ru pažymėjo, kad politinis sprendimas buvo priimtas seniai dėl to, jog dabartinėje realybėje neįmanoma parodyti olimpinių žaidynių be vėliavos ir himno. Paskutinį kartą žaidynės Rusijoje per televiziją nebuvo rodomos, kai SSRS boikotavo 1984 m. olimpines žaidynes Los Andžele.