Naujosios ES taisyklės dėl socialinio tvarumo ataskaitų taps „pragaru“ įmonėms, trečiadienį pareiškė Prancūzija, prisijungdama prie vis garsėjančio kritikos choro.
Didelės bendrovės Įmonių tvarumo atskaitomybės direktyvą (CSRD) turi įgyvendinti jau 2024-ųjų metinėse ataskaitose.
Direktoriai investuotojams ir kitoms „suinteresuotosioms šalims“ turi pateikti informaciją apie savo įmonių poveikį klimatui ir taršos kiekį bei veiksmus, kurių imtasi jai mažinti.
Kritikai teigia, kad naujieji reikalavimai yra pernelyg sudėtingi ir gali būti naudojami siekiant tiesiog „ekologizuoti“ įmonės rezultatus.
Prancūzijos vyriausybės atstovė Sophie Primas po savaitinio posėdžio žurnalistams sakė, kad šios taisyklės yra „pragaras įmonėms“.
„Tai sudarys dideles išlaidas, ir manau, kad Europos Sąjunga pati pripažįsta, jog nuėjo mažumėlę per toli“, – sakė ji.
Antradienį Prancūzijos ir Vokietijos darbdavių asociacijos AFEP ir DAI paragino „peržiūrėti Europos tvaraus finansavimo sistemos architektūrą“.
ES vadovė Ursula von der Leyen lapkričio mėnesio aukščiausiojo lygio susitikime sakė, kad sieks priimti „visuotinį įstatymą“, pagal kurį būtų peržiūrimos tos CSRD dalys, kurios „atrodo perteklinės“, ypač dėl reikalaujamų duomenų.
Šią savaitę ES pramonės vadovas Stephane'as Sejourne'as Prancūzijos radijui sakė, kad ši peržiūra galėtų būti bloko įmonėms numatyto „supaprastinimo šoko“ dalis.
„Visai nekalbama apie tai, kad būtų atsisakyta“ CSRD tikslų, trečiadienį pastebėjo S. Primas. „Kalbama tik apie tai, kad jie taptų lengviau įgyvendinami ir bendrovėms nekainuotų brangiai“, – sakė ji.