respublika.lt

Romoje sulaikyti trys ekoaktyvistai, įpylę į garsųjį fontaną „naftos“

Publikuota: 2023 balandžio 01 19:57:00, Rita Vidugirienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Romoje sulaikyti trys ekoaktyvistai, įpylę į garsųjį fontaną „naftos“. EPA-Eltos nuotr.

Romoje sulaikyti trys iniciatyvos „Paskutinioji karta“ aktyvistai, kurie į miesto centre esantį fontaną įpylė juodo skysčio, turėjusio simbolizuoti naftą. Apie tai praneša naujienų agentūra ANSA.

 

Du jaunuoliai ir mergina atsinešė juodai nudažyto vandens ir supylė jį į Ispanijos aikštėje esantį barokinį Barkačo fontaną.

Komentuodami savo veiksmus, jie teigė manantys, kad dabartinės vyriausybės politika yra nepakankama, kad būtų sustabdyta katastrofiška klimato kaita, gresianti ekonomine bei socialine griūtimi daugelyje šalių ir nekontroliuojama migracija. „Yra tik vienas būdas sustabdyti šį judėjimą kolektyvinės savižudybės link – sustabdyti iškastinio kuro emisijas... Prašome vyriausybės nutraukti investicijas į tai, kas kenkia aplinkai“, – pareiškė aktyvistai.

Iškart po incidento juos sulaikė policija. Jaunuoliams gresia kaltinimai dėl žalos viešajai nuosavybei.

Romos meras Roberto Gualtieris pasmerkė akciją pabrėždamas, kad Roma jau įgyvendina klimato neutralumo politiką. „Rizikuodami pakenkti mūsų kultūros paveldo objektams, niekuo nepadėsime aplinkai... Esame pasirengę susitikti ir kalbėtis apie tai, kaip sustiprinti mūsų pastangas, – bet tokie veiksmai ne išeitis“, – kalbėjo jis.

Į akciją sureagavo ir kultūros ministras Gennaro‘as Sangiuliano‘as. „Jau metas ištarti „gana“: mes susiduriame su sistemingu mūsų meno ir kultūros paveldo vandalizmu, ir tai neturi nieko bendra su aplinkosauga. Visi, kurie kenkia istoriniam paveldui, turėtų būti griežtai baudžiami“, – pareiškė jis.

„Paskutiniosios kartos“ aktyvistai pastaruoju metu reguliariai rengia panašias akcijas Europos šalių muziejuose ir meno galerijose, klijuojasi prie eksponatų arba aplieja juos dažais, tačiau taip, kad jų nesugadintų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Ar jau susiplanavote vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +12 C

+2 +12 C

 

+7 +14 C

+11 +16 C

+14 +17 C

 

+15 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s