Rusijos pietuose į daugiabutį įsirėžus Ukrainos bepiločiui orlaiviui žuvo moteris, anksti penktadienį pareiškė laikinasis regiono gubernatorius.
Dviejų aukštų pastatas Rostovo srities Dolotinkos kaime buvo „apgadintas per bepiločio orlaivio smūgį, įgriuvo perdanga ir dėl to žuvo pensininkė, buvusi mokytoja“, tinkle „Telegram“ tvirtino Jurijus Sliusaras.
„Šiuo metu Rostovo srityje išlieka bepiločių orlaivių atakos grėsmė. Visos pajėgos ir priemonės yra pasirengusios ir toliau atremia priešo ataką“, – nurodė J. Sliusaras.
Jis pridūrė, kad iš pastato buvo evakuota 20 gyventojų.
Be to, Rusijos naujienų agentūra TASS penktadienį pranešė, kad per Ukrainos bepiločių orlaivių ataką viename Maskvos srities rajone - Sergijevo Posade - skeveldros esą sužalojo vyrą.
Šie duomenys pasirodė po to, kai Ukrainos sostinę atakavo dešimtys Rusijos kovinių bepiločių orlaivių, anksti penktadienį pranešė Kijevo valdžia.
„Pirminiais duomenimis, Solomianskio rajone kilo keli gaisrai“, – tinkle „Telegram“ parašė miesto karinės administracijos vadovas Tymuras Tkačenka.
Kaip teigiama, vienas žmogus buvo sužeistas. Visi gaisrai kilo gyvenamuosiuose pastatuose Ukrainos sostinėje, kurioje gyvena apie 3 mln. žmonių. Apie bepiločių orlaivių padarytą žalą taip pat pranešta dar bent keturiuose kituose rajonuose. Mieste kelias valandas buvo girdima priešlėktuvinė ugnis.
Pasak Ukrainos oro pajėgų, Rusijos kariuomenė taip pat pasitelkė mažiausiai vieną hipergarsinę raketą „Kinžal“.
Be to, į taikinius Kijeve ir aplinkinėse teritorijose dviem bangomis buvo paleistos balistinės raketos.
Remiantis nepatvirtintais pranešimais, pagrindinis taikinys buvo Vasylkivo karinis aerodromas, esantis į pietus nuo sostinės.
Kiek anksčiau Donecko srities gubernatorius Vadymas Filaškinas informavo, kad per Rusijos atakas šiame Rytų Ukrainos regione žuvo mažiausiai penki žmonės. Dar 12 buvo sužeisti.
Du žmonės žuvo mūšių apimtame Pokrovsko mieste, netoli fronto linijos, o dar trys – Bilenkės ir Ilinivkos kaimuose.
V. Filaškinas dar kartą paragino likusius regiono gyventojus bėgti į saugias zonas.
Praėjus daugiau kaip trejiems metams nuo tada, kai Ukrainoje prasidėjo Rusijos karinis puolimas, mūšiai tęsiasi, o pastangos susitarti dėl paliaubų įstrigo.