respublika.lt

Vakarams trūksta informacijos apie karą Ukrainoje

Publikuota: 2023 balandžio 01 12:00:00, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
„Leopard" tankas. Asociatyvi Eltos-Epos nuotr.

Buvusio Čekijos generalinio štabo viršininko, generolo Iržio Šedivy (Jiri Šedivy) nuomone, Vakarai yra linkę pervertinti Ukrainai perduodamų tankų „Leopard" galimybes.

 

Savo pastebėjimais jis pasidalino bendraudamas su žurnalo „Czdefence" žurnalistu.

Pasak kariškio, minėtos kovos mašinos nėra stebuklingas ginklas. I.Šedivy priminė, kad mažiausiai dešimt tankų „Leopard" buvo sunaikinta Sirijoje, Turkijos vykdytos, prieš radikalią grupuotę „Islamo valstybė" nukreiptos, karinės operacijos metu.

Visgi jis sutiko, kad tankai ukrainiečiams taptų rimta parama, tačiau pabrėžė, kad bus per vėlu, jeigu jie mūšio lauke pasirodys gegužę ar birželį.

Čekų generolas atkreipė dėmesį į tai, kad Vakarų politikai turi per mažai informacijos apie tai, kokia yra reali padėtis Ukrainoje ir kokius nuostolius Kijevas patiria fronte.

Taip pat jis priminė, kad didžiosios valstybės, tokios kaip Prancūzija ir Vokietija, net tik turi užmezgusios ypatingai tvirtus ryšius, bet ir mąsto kitaip, negu tokios nedidelės šalys, kaip Čekija. Pasak jo, Vokietija tikisi, kad karui pasibaigus ji galės grįžti į Rusijos rinką. Ženkli dalis Vokietijos ekonomikos yra susijusi su automobilių pramone, o Europos gamintojams pasitraukus iš Rusijos, jų vietą užėmė kinai. Tai lėmė didžiulius nuostolius, todėl šiuo metu Vokietija svarsto, kiek jai tikslinga įsitraukti į karą Ukrainoje, neužkertant galimybės ateityje sugrįžti į Rusijos rinką.

Vertindamas situaciją su ginklų tiekimu, jis konstatavo, kad Vakarų šalių turėtos atsargos baigia išsekti. JAV, pasak I.Šedivy, beveik nebeturi raketų paleidimo sistemų „Javelin". Turėtus rezervus išnaudojo tiek Prancūzija, tiek savo kariuomenės būkle negalinti pasigirti Vokietija. Jis perspėjo, kad ateis ta diena, kai dalis valstybių nebepajėgs materialiai remti Ukrainos. Tai, generolo nuomone, anksčiau ar vėliau, bet taps grėsmę Europos vienybei keliančia problema.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
64
F

Dienos klausimas

Ar jau susiplanavote vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +12 C

+2 +12 C

 

+7 +14 C

+11 +16 C

+14 +17 C

 

+15 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s