respublika.lt

Vokietija siekia mažinti galimybes išeiti į pensiją anksčiau

(52)
Publikuota: 2022 gruodžio 11 13:52:00, Justina Vaišvilaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Vokietijos vyriausybė siekia sumažinti iš darbo išeinančių ir į pensiją anksčiau išeinančių darbuotojų skaičių, tvirtina šalies kancleris Olafas Scholzas savo komentare, kurį sekmadienį paviešino žiniasklaidos grupė „Funke“ ir Prancūzijos laikraštis „Ouest-France“.

 

„Reikia didinti asmenų, kurie iš tikrųjų gali dirbti iki pensinio amžiaus, skaičių. Kad tai veiktų, būtina išplėsti visą dieną teikiamas paslaugas vaikų priežiūros įstaigose ir mokyklose“, – teigė kancleris.

Oficialiais duomenimis, vis daugiau darbuotojų Vokietijoje siekia išeiti į pensiją anksčiau ir palieka darbo rinką sulaukę 63–64 metų. Tuo tarpu Vokietijos įmonės skundžiasi kvalifikuotų darbuotojų trūkumu. Nustatyta, kad iki 2031 m. pensinis amžius šalyje palaipsniui didės nuo 65 iki 67 metų.

Nuo 2014-iųjų vokiečiai turi galimybę gauti valstybinę pensiją nuo 63 metų be atskaitomų mokesčių, jei 45 metus mokėjo privalomas įmokas. Įvedant šiuos pakeitimus buvo numatyta, kad per metus bus pateikiama 200–240 tūkst. tokių prašymų skirti pensiją. Vokietijos pensijų draudimo fondo lapkričio mėn. paskelbtais duomenimis, pernai beveik 270 tūkst. naujų pensininkų pasinaudojo galimybe gauti pensiją be atskaitomų mokesčių. Tai sudarė 26,3 proc. visų naujų pensijų

Be to, vis daugiau vokiečių išeina į pensiją nesulaukę pensinio amžiaus ir sutinka gauti sumažintas pensijas. Ši grupė sudarė maždaug ketvirtadalį visų asmenų, kurie 2021 m. pirmą kartą gavo senatvės pensiją. Šie žmonės išėjo į pensiją vidutiniškai maždaug 28 mėnesiais anksčiau.

Vokietijos kancleris O. Scholzas trumpai pristatė vyriausybės planus suteikti jaunimui geresnes galimybes pradėti savarankišką gyvenimą ir didinti investicijas į profesinį ir suaugusiųjų švietimą. Jis taip pat teigė, kad Vokietijai reikės imigrantų iš kitų šalių tam, kad užtikrintų gerovę šalyje.

„Ilgą laiką į imigrantus Vokietijoje buvo žiūrima taip, tarsi jie vėliau vėl išvyks iš šalies. Pilietybės suteikimas nebuvo prioritetas. Visgi jau seniai esame šalis, į kurią imigruojama, todėl dabar siekiame atitikti tarptautinius standartus“, – teigė Vokietijos kancleris.

Pasak O. Scholzo, daugelyje šalių pilietybė suteikiama po penkerių metų, o Vokietijoje tai turėtų tapti standartu, „jei mokate vokiečių kalbą, užsidirbate pragyvenimui ir nesate padarę jokių nusikaltimų“.

Centro kairiųjų koalicinė vyriausybė jau inicijavo reformas, kuriomis siekiama sušvelninti imigracijos ir pilietybės įgijimo įstatymus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (52)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šią vasarą planuojate atostogauti kuriame nors Lietuvos kurorte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +9 C

+3 +11 C

+2 +7 C

+10 +17 C

+6 +16 C

+6 +11 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s