Vokietijos automobilių gamybos milžinė „Volkswagen“ trečiadienį paskelbė ketinanti parduoti savo padalinį Kinijos Sindziango regione, kur Pekinas kaltinamas dėl plačiai paplitusių žmogaus teisių pažeidinėjimo, įskaitant priverstinį darbą.
Bendrovė savo gamyklą Sindziango sostinėje Urumčyje ir bandymų trasą Turpane parduos kinų bendrovei, pranešime spaudai teigė atstovas spaudai.
Žmogaus teisių aktyvistai jau ilgus metus kaltina Pekiną engiant Sindziange gyvenančius uigūrus ir kitas musulmonų mažumas, kurių atstovai, be kita ko, yra verčiami dirbti ir laikomi įkalinimo stovyklose.
Šiame šiaurės vakarų regione veikia keletas fabrikų, aprūpinančių tarptautines bendroves, tarp kurių yra ir žinomų vakarietiškų prekių ženklų.
Nuo 2013 m. Urumčio mieste veikianti bendrovės „Volkswagen“ gamykla, kurią ji kontroliuoja per savo partnerių įmonę „SAIC“, jau seniai sulaukia kritikų dėmesio.
O šiemet Vokietijos finansų dienraštis „Handelsblatt“ pranešė, kad 2019 m. statant bendrovės „Volkswagen“ bandymų trasą Turpane buvo naudojamas priverstinis darbas.
„Volkswagen“ paaiškino neturinti jokių įrodymų, kad įgyvendinant aną projektą būtų buvę pažeidinėjamos žmogaus teisės, tačiau pažadėjo išnagrinėti bet kokią naują pasirodžiusią informaciją.
Automobilių gamintoja trečiadienį pranešė, kad jos padalinys bus parduotas Kinijos įmonei „Shanghai Motor Vehicle Inspection Center“ (SMVIC).