Visame pasaulyje nustatyta apie 1400 įtariamųjų. Iki šiol plačiausioje operacijoje prieš vaikų seksualinę prievartą Europoje dalyvavo beveik 40 šalių teisėsaugos institucijos, tarp kurių nurodomas ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras.
Europolas trečiadienį pranešė, kad kovą išardyta platforma „Kidflix", kuri buvo vienas didžiausių pasaulyje pedofilų tinklų. Tyrimo duomenimis, nuo 2022 m. balandžio iki 2025 m. kovo iš viso pasaulyje prie platformos prisijungė 1,8 milijono vartotojų. 2025 m. kovo 11 d. serverį, kuriame tuo metu buvo apie 72 tūkst. vaizdo įrašų, konfiskavo Vokietijos ir Nyderlandų valdžios institucijos.
Visame pasaulyje buvo nustatyta 1393 įtariamieji, 79 iš jų sulaikyti už, kaip įtariama, seksualinės prievartos prieš vaikus medžiagos dalijimąsi ir platinimą. Kai kurie iš sulaikytojų galimai ne tik įkėlė ir žiūrėjo vaizdo įrašus, bet ir smurtavo prieš vaikus.
Tyrimo duomenimis, „Kidflix" 2021 m. sukūrė kibernetinis nusikaltėlis, kuris iš jos uždirbo didžiulį pelną, nes greitai platforma tapo viena populiariausių tarp pedofilų. Anot institucijų, platformoje buvo įkelta ir bendrinama 91 tūkst. unikalių vaizdo įrašų, kol ji buvo aktyvi, o bendra veikimo trukmė - 6 288 valandos. Vidutiniškai kas valandą į platformą buvo įkeliama apie 3,5 naujo vaizdo įrašo, iš kurių daugelis anksčiau nebuvo žinomi teisėsaugai.
Pasak Europolo, skirtingai nuo kitų žinomų tokio tipo platformų, „Kidflix" ne tik leido vartotojams atsisiųsti vaikų seksualinio išnaudojimo medžiagą, bet ir transliuoti vaizdo failus. Vartotojai mokėjo naudodami kriptovaliutas, kurios vėliau buvo konvertuotos į žetonus. Įkėlę medžiagą pažeidėjai, tikrindami vaizdo įrašų pavadinimus ir aprašus bei priskirdami vaizdo įrašams kategorijas, galėjo užsidirbti žetonų, kurie vėliau buvo naudojami turiniui peržiūrėti.
Kiekvienas vaizdo įrašas buvo įkeltas keliomis versijomis - žemos, vidutinės ir aukštos kokybės - leidžiant nusikaltėliams peržiūrėti turinį ir sumokėti mokestį, kad atrakintų aukštesnės kokybės versijas.
2022 m. pradėtą tyrimą palaikė Europolas, jam vadovavo Bavarijos valstybinė kriminalinė policija (Bayerisches Landeskriminalamt) ir Bavarijos centrinis elektroninių nusikaltimų baudžiamojo persekiojimo biuras (ZCB).
Operacija „Stream" buvo didžiausia operacija, kurią kada nors vykdė Europolo ekspertai kovojant su seksualiniu vaikų išnaudojimu, ir viena didžiausių pastaraisiais metais teisėsaugos agentūros remiamų bylų. Operacijoje dalyvavo beveik 40 šalių pareigūnai, tarp kurių nurodomi ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovai.
Tyrimo metu Europolo analitikai iš Europos elektroninių nusikaltimų centro teikė intensyvią operatyvinę pagalbą nacionalinėms valdžios institucijoms, išanalizavę tūkstančius vaizdo įrašų. Europolo ekspertai taip pat kryžmiškai patikrino visus turimus duomenis ir pateikė įrodymų atitinkamoms šalims, kad palengvintų tyrimą.
Seksualinis vaikų išnaudojimas - viena iš pagrindinių grėsmių Europos Sąjungos vidaus saugumui, nurodyta neseniai paskelbtoje ES rimtų organizuoto nusikalstamumo grėsmių vertinimo ataskaitoje. Skaitmeninė dimensija suteikdama pažeidėjams be sienų platformą susisiekti su aukomis ir jas kontroliuoti, taip pat kurti, saugoti ir keistis vaikų seksualinio išnaudojimo medžiaga Ši tendencija ir toliau augs ateinančiais metais.
Europolas pastebėjo, kad internetinis pasaulis nėra anonimiškas. Dauguma operacijoje „Stream" nustatytų įtariamųjų buvo suderinti su įrašais Europolo duomenų bazėse, o tai įrodo, kad dauguma vaikų seksualinį išnaudojimu užsiimančių nusikaltėlių yra nusikalsta pakartotinia ir teisėsaugos institucijoms nėra nežinomi.