Galingos audros JAV Misūrio ir Kentukio valstijose nusinešė mažiausiai 27 žmonių gyvybes, šeštadienį pranešė valdžios institucijos.
Kentukyje žuvo mažiausiai 18 žmonių, platformoje „X“ pranešė valstijos gubernatorius Andy‘is Beshearas.
Žiūrint į padarytą žalą, plyšta širdis, rašė A. Beshearas.
„Tačiau mes pasirūpinsime, kad gautume būtiną pagalbą ir galėtume drauge atsigauti ir atsikurti.“
Pasak „The New York Times“ ir CNN, vietos valdžios institucijų patvirtintais duomenimis, Misūrio valstijos Sent Luiso didmiesčio zonoje bei toliau į pietus esančioje Skoto apygardoje žuvo mažiausiai septyni žmonės.
Respublikonų partijai atstovaujantis šios valstijos gubernatorius Mike‘as Kehoe platformoje „X“ rašė, kad jį ir jo žmoną šios žinios „giliai nuliūdino“. Jis paragino žmones vengti audrų nusiaubtų rajonų, kad avarinės tarnybos galėtų dirbti savo darbą ir teikti pagalbą tiems, kuriems jos reikia.
Iš pradžių CNN pranešė, kad Misūryje buvo sužeista mažiausiai 10 žmonių, tačiau paskiau paaiškino, kad tikslus skaičius nėra žinomas. „The New York Times“ pranešė, kad abejose valstijose yra dešimtys sužeistųjų.
Tuo tarpu, anot to paties „The New York Times“, Virdžinijos valstijoje ant automobilių užgriuvę medžiai mirtinai prispaudė mažiausiai du žmones.
Nuotraukose ir vaizdo įrašuose – pragaištis
Nukentėjusius rajonus siaubė audros – buvo pranešama ir apie tornadus bei krušą. Vėtra bei audros kai kurias Viskonsino, Mičigano, Indijanos ir Ilinojaus vietoves pasiekė dar ketvirtadienį.
Nacionalinė meteorologinė tarnyba toliau perspėja, kad kai kuriose šiaurės rytų Jungtinių Valstijų dalyse gali kilti stiprių audrų su perkūnija.
Socialiniuose tinkluose pasirodžiusiose nuotraukose ir vaizdo įrašuose buvo matyti audrų nuniokoti nukentėjusiųjų regionų plotai. Gelbėjimo tarnybų darbuotojai dirba ištisą parą. Tinklalapio poweroutage.us duomenimis, šeštadienį be elektros buvo šimtai tūkstančių namų ūkių.
Tornadai Jungtinėse Valstijose – įprastas reiškinys, ypač pavasario ir vasaros mėnesiais.
Tačiau mokslininkai teigia, kad dėl klimato kaitos, kurią ypač skatina iškastinio kuro deginimas, ekstremalūs meteorologiniai reiškiniai darosi vis dažnesni.
Vandenynams šylant ir išskiriant daugiau energijos bei drėgmės, audros gali tapti stipresnės, o jūrų lygiui kylant, kyla ir potvynių rizika.