respublika.lt

A.Lukašenka: Minskas pasirengęs panaudoti branduolinius ginklus gynybai

Publikuota: 2023 kovo 31 13:15:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Aliaksandras Lukašenka. EPA-Eltos nuotr.

Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka teigia, kad Minskas yra pasirengęs panaudoti branduolinį ginklą, kad apgintų šalį per karą su Vakarais.

 

„Mes ginsime savo suverenitetą ir nepriklausomybę bet kokiomis priemonėmis, įskaitant branduolinį arsenalą“, – sakė jis kreipimesi į tautą.

Pasak jo, Baltarusija ne tik sutiks priimti Maskvos taktinius branduolinius ginklus, bet ir susitars su Kremliumi dėl strateginių branduolinių ginklų dislokavimo, kad juos būtų galima panaudoti kritiniu atveju.

Taktinių branduolinių ginklų veikimo nuotolis paprastai būna gerokai mažesnis ir jie yra žymiai mažiau galingi.

Savo kalboje, skirtoje šimtams pareigūnų ir svečių ir trukusioje daugiau nei tris valandas, A. Lukašenka prieštaravo Maskvos pareiškimams. Skelbdama, kad Baltarusijoje bus dislokuoti rusiški ginklai, Maskva teigė, kad Minskas juos realiai tik sandėliuos.

„Tai mūsų ginklai, kurie gins mūsų suverenitetą ir nepriklausomybę“, – sakė A. Lukašenka, pakartodamas savo teiginį, kad Vakarai nori įsiveržti į Baltarusiją ir ją sunaikinti.

A. Lukašenka sakė, kad jis paragino Baltarusijoje dislokuoti rusų karius, kurie galėtų atremti Vakarų atakas. „Mes nesustosime prieš nieką, kad apsaugotume savo šalį“, – sakė jis, vėliau pridurdamas, kad branduolinis ginklas turėtų būti panaudotas, jei jo šaliai grėstų sunaikinimas kitu būdu.

V. Putinas sakė, kad Baltarusijoje pirmadienį prasidės mokymai naudotis šiais ginklais, o raketų bazės bus baigtos statyti iki liepos 1 dienos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
13
F

Dienos klausimas

Ar jau susiplanavote vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +12 C

+2 +12 C

 

+7 +14 C

+11 +16 C

+14 +17 C

 

+15 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s