respublika.lt

Apie karą prabilusiai JAV - Kinijos atsakas

Publikuota: 2023 vasario 01 12:13:26, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 3 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

Amerikos generolui prabilus apie tai, kad karas su Kinija gali prasidėti jau po poros metų, Vašingtonas sulaukė Pekino kaltinimų konflikto Ukrainoje skatinimu.

 

 

Kariškiams nurodyta ruoštis

Maikas Minihanas (Mike Minihan), Jungtinių Valstijų oro pajėgų generolas, nuo 2021 m. spalio einantis ir šalies Oro mobilumo vadovybės vado pareigas, pareiškė, kad karas tarp JAV ir Kinijos dėl Taivano prasidės 2025 metais. Kanalo „NBC News" teigimu, tai buvo nurodyta jo darbinėje, pavaldiniams skirtoje, žinutėje.

„Tikiuosi, kad klystu. Visgi intuicija man kužda, kad 2025 metais teks kariauti", - buvo rašoma generolo pranešime. M.Minihanas atkreipė dėmesį į tai, jog 2024 metais ne tik JAV, bet ir Taivane vyks prezidento rinkimai. Jais, kariškio nuomone, gali pabandyti pasinaudoti salą „susigrąžinti" siekiantis Kinijos Liaudies Respublikos pirmininkas Si Dzinpingas (Xi Jinping).

Vadas nurodė karininkams iki vasario 28 d. informuoti apie visus didelius, į galimą konfliktą su Kinija orientuotus, parengiamuosius darbus. Taip pat karininkams buvo liepta kovą peržiūrėti savo asmens bylas ir išspręsti visus teisinius klausimus.

Oro mobilumo vadovybės atstovas patvirtino tarnybinio raštelio autentiškumą. Visgi jis patikino, kad generolo įsakymai rėmėsi dar 2022 metų situacija, kai, nesuveikus atgrasymo politikai, būtų tekę ruoštis artėjančiam konfliktui.

Į pasirodžiusią informaciją sureagavo ir JAV Gynybos ministerija, kuri pareiškė, kad M.Minihano komentarai neatspindi institucijos požiūrio į Kiniją. Taip pat buvo akcentuota, kad Pentagonas siekia Indijos ir Ramiojo vandenynų regionus išlaikyti taikiais, laisvais ir atvirais..

Kinija ragina JAV nutraukti ginklų Ukrainai tiekimą

Oficialios Kinijos Liaudies Respublikos Užsienio reikalų ministerijos atstovės Mao Nin (Mao Ning) teigimu, tiekdama Kijevui sunkiąją ginkluotę, JAV prisideda prie konflikto Ukrainoje skatinimo. Sausio 30 d. ji pareiškė, kad jeigu Vašingtonui tikrai rūpi Ukrainos žmonių likimas, jis privalo nutraukti karinės technikos į šią šalį siuntimą.

„JAV - pagrindinis Ukrainos krizės iniciatorius ir esminė varomoji jėga. Jie nesustodami tiekia Ukrainai sunkiąją bei puolamąją ginkluotę, taip tik prailgindami konfliktą ir didindami jo intensyvumą", - pareiškė politikė.

M.Nin paragino JAV nustoti lobti iš karo ir pagaliau sukurti sąlygas tam, kad suinteresuotos šalys galėtų sėsti prie derybų stalo.

Anksčiau Kinijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia prisidėti prie Rusijai taikomų sankcijų ir konflikto Ukrainoje eskalavimo. Oficialusis Pekinas ne kartą ragino šalis pradėti taikos derybas, tačiau dabar pasikeitė pačios Rusijos pozicija, kuri galimas derybas su Ukraina pavadino beprasmėmis.

Sausio 25 d. JAV, nurodžiusi, kad ginkluotės tiekimas gali trukti keletą mėnesių, patvirtino, jog perduos Ukrainai 31 tanką „M1 Abrams". „The Washington Post" duomenimis, tankų Ukraina sulaukti galėtų iki metų pabaigos. JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) patikslino, kad naujasis karinės pagalbos Ukrainai paketas sieks 400 mln. JAV dolerių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
51
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s