Europos Komisija ruošiasi su ES šalių atstovais aptarti 14-ą antirusiškų sankcijų paketą, remdamasi diplomatiniais šaltiniais informavo agentūra „Bloomberg".
Jos duomenimis, nauji ribojimai gali būti pritaikyti žaliavų importui bei eksportui ir rusiškai finansinei sistemai, sukurtai kaip alternatyva SWIFT.
„Bloomberg" pašnekovų teigimu, gali būti apribotas helio importas bei magnio rūdos ir kitų retųjų elementų eksportas. Taip pat ES planuoja nebeįsileisti į savo uostus 11-os Rusijos laivų, kurie, bloko nuomone, gali būti susiję su karinės pagalbos tiekimu.
Pasak agentūros šaltinių, ES šalims gali būti uždrausta naudotis Rusijos Banko finansinių pranešimų perdavimo sistema, kuri tapo vakarietiško SWIFT analogu. Tai lems, kad europinės partijos ir visuomeninės organizacijos nebegalės gauti piniginių perlaidų iš Rusijos. „Bloomberg" pašnekovai akcentavo, kad toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į ES šalyse artėjančius rinkimus.
Agentūra nurodo, kad sankcijos gali būti pritaikytos ir keturioms žiniasklaidos priemonėms: „Golos Evropy", „Rossiskaja gazeta", „RIA Novosti" ir „Izvestija", apie ką gegužės 5 d. pranešė EK viceprezidentė Vera Jourova. Pasak jos, šios žiniasklaidos priemonės dirba rusų propagandai.
Be rusiškų įmonių ES į sankcijų paketą nori įtraukti dešimtis organizacijų iš Kinijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Turkijos. ES nuomone, šios užsienio įmonės vykdo paralelinį importą ir padeda Rusijai apeiti ribojimus bei tiekia jai kariniuose veiksmuose Ukrainoje naudojamas dvejopos paskirties prekes.
Atskirai naujajame sankcijų pakete turėtų būti paminėta Baltarusija, teigia agentūra. Ribojimai gali būti pritaikyti navigacinių technologijų ir prabangos prekių importui, žalios naftos ir deimantų eksportui bei visoms toms prekėms, kurios gali padidinti šalies pramoninį potencialą.
„Bloomberg" pažymi, kad sankcijos įsigalios tik tokiu atveju, jeigu joms pritars visos 27 bloko narės. Ankstesnių sankcijų paketų tvirtinimai trukdavo kelias savaites.