Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba penktadienį svarstys rezoliucijos projektą, kuriame raginama įvesti ginklų embargą Izraeliui, motyvuojant „galima genocido grėsme Gazos Ruože“.
Jei šis rezoliucijos projektas bus priimtas, tai bus pirmas kartas, kai JT Žmogaus teisių taryba užims kokią nors poziciją dėl Gazos Ruože šiuo metu vykstančio karo. Naująjį tekstą 55 iš 56 JT šalių narių, priklausančių Islamo bendradarbiavimo organizacijai (OIC), išskyrus Albaniją, vardu pateikė Pakistanas. Projektą taip pat parėmė Bolivija, Kuba ir palestiniečių misija Ženevoje. Penktadienis bus paskutinė dabartinės Tarybos sesijos diena.
Tekste, be kita ko, smerkiama tai, kad Izraelis apgyvendintose Gazos Ruožo vietovėse naudoja didelius plotus paveikiančius sprogstamuosius ginklus, ir reikalaujama, jog Izraelis „vykdytų savo teisinę pareigą užkirsti kelią genocidui“.
Aštuonių puslapių ilgio projekte taip pat reikalaujama, kad Izraelis nutrauktų savo okupaciją palestiniečių teritorijose ir nedelsdamas atšauktų neteisėtą Gazos Ruožo blokadą bei atsisakytų visų kitų „kolektyvinės bausmės“ formų. Rezoliucijoje šalys raginamos sustabdyti ginklų, amunicijos ir kitokios karinės įrangos pardavimą arba tiekimą Izraeliui, motyvuojant „galima genocido grėsme Gazos Ruože“. Negana to, tekste smerkiama tai, kad civilių vertimas badauti yra naudojamas kaip kariavimo metodas. Rezoliucijos projekte raginama nedelsiant nutraukti ugnį Gazos Ruože.
JT Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 šalys. Tarp jų yra 18 valstybių, kurios pateikė naująjį rezoliucijos projektą. Daugumai reikalingi 24 balsai, tačiau dėl susilaikymų rezoliucijos gali būti priimtos net ir tokiu atveju, jei suskaičiuojama mažiau balsų.
Izraelis jau kurį laiką kaltina JT Žmogaus teisių tarybą šališkumu jo atžvilgiu.