Vokietijos vidaus reikalų ministras Alexanderis Dobrindtas paragino atsižvelgiant į besikeičiančias grėsmes stiprinti Vokietijos civilinės saugos sistemas, o piliečius pakvietė rengtis galimiems nelaimių scenarijams.
Šeštadienį šiaurinėje Vokietijos dalyje esančiame Rostoko mieste, kur vyriausybė minėjo Civilinės saugos dieną, jis sakė, kad šalis dėmesio skirti privalo ne tik „kariniam saugumui“, bet ir „civilinei gynybai bei gyventojų apsaugai“.
Federalinė vyriausybė kartu su 16 žemių stengiasi įvertinti, kiek visoje šalyje yra slėptuvių, sakė ministras. Jis pažymėjo, kad daug slėptuvių buvo išmontuota per pastaruosius dešimtmečius, o Berlynas dabar iš naujo vertina šį sprendimą.
Ar vokiečiai pasirengę?
A. Dobrindtas taip pat pabrėžė, kad piliečiai turi prisiimti atsakomybę už savo pačių pasirengimą nenumatytiesiems atvejams, pavyzdžiui, kaupti vandens ir maisto atsargas.
Ministras minėjo, kad namuose turi prisukamą radijo imtuvą. „Taip pat turiu ir prisukamą žibintuvėlį ir net elektros energijos banką, kurį galima valdyti rankiniu būdu“, – paaiškino jis.
Civilinės saugos ir pagalbos nelaimių atveju biuro (BBK) prezidentas Ralphas Tiesleris pakartojo, kad į civilinę ir karinę gynybą reikia žiūrėti kaip į tarpusavyje susijusias sritis.
„Saugodami civilines struktūras ir išteklius, užtikriname, kad galėtų funkcionuoti ir karinė gynybos pusė“, – sakė jis. Jis pridūrė, kad atspari visuomenė yra raktas į šalies parengtį.
Rostoko uoste vykusiame viešame renginyje dalyvavo apie 40 gelbėjimo tarnybų organizacijų – nuo priešgaisrinių tarnybų iki pagalbos nelaimių atveju agentūrų.