respublika.lt

Tbilisis su Maskva nedraugaus ir net gali kariauti

(198)
Publikuota: 2025 sausio 10 10:11:29, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Sakartvelo premjeras Iraklijus Kobakhidzė (kairėje) ir partijos „Gruzijos svajonė“ įkūrėjas Bidzina Ivanišvili (viduryje). EPA-Eltos nuotr.

Teigiama, kad Kaukazo respublika ne tik neatnaujins diplomatinių santykių su Rusija, bet ir stumiama į karą su ja.

 

Miglotos perspektyvos

Sakartvelas 2025 metais neskubės diskutuoti su Maskva ir nesutiks atkurti diplomatinių santykių, teigiama Rusijos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto ataskaitoje, kurią gavo „RIA Novosti".

„Sakartvelo poziciją Rusijos atžvilgiu ir toliau lems neišspręstos, oficialaus Tbilisio požiūriu, Abchazijos ir Pietų Osetijos problemos. Todėl, nepriklausomai nuo valdančiojo elito politinės orientacijos, Tbilisis neužmegs diplomatinio dialogo su Maskva. Sakartvelo dalyvavimas diskusijoje apie Pietų Kaukazo problemas platformoje „3+3" taip pat atrodo mažai tikėtinas", - sakoma pranešime.

Jame taip pat pažymima, kad nors Sakartvelas 2023 m. gavo ES narystės siekiančios šalies kandidatės statusą, derybos artimiausiu metu nebus vedamos dėl ES vadovybės nepasitenkinimo Sakartvelo valdžios institucijomis, kurios neprisijungė prie Rusijai taikomų sankcijų ir priėmė „Įstatymą dėl užsienio agentų". Bei dėl to, kad Tbilisis įšaldė derybų su Briuseliu procesą.

Vakarai 2024 m. įvedė šaliai nemažai sankcijų už nukrypimą, kaip jie mano, nuo demokratinių principų - JAV įvedė vizų apribojimus dešimtims žmonių, kurie yra atsakingi už „kenkimą demokratijai" Sakartvele, Didžioji Britanija apribojo bet kokias paramos šaliai programas ir bendradarbiavimą gynybos srityje su šalies vyriausybe.

Gruodžio pradžioje Lietuva ir Estija uždraudė atvykti Sakartvelo vadovybės atstovams, įskaitant vidaus reikalų ministrą Vahtangą Gomelauri ir valdančiosios partijos „Gruzijos svajonė" įkūrėją Bidziną Ivanišvilį. Premjerui Irakliui Kobakhidzei, kartu su B.Ivanišviliu, taip pat taikomos Ukrainos sankcijos.

Spaudimas iš Briuselio

Europos Parlamentas gali priimti dar vieną rezoliuciją prieš Sakartvelą, kurioje atvirai reikalaus, kad šalis pradėtų karą su Rusija. Tai teigiama valdančiosios partijos „Gruzijos svajonė" politinės tarybos pareiškime.

Savo pareiškimą valdantieji paaiškina tuo, kad 2024 m. ir anksčiau EP priėmė penkias rezoliucijas, susijusias su Sakartvelu, kuriose reikalavo įvesti sankcijas „Gruzijos svajonės" įkūrėjui ir garbės pirmininkui B.Ivanišviliui, paleisti įkalintą buvusį šalies prezidentą Michailą Saakašvilį, panaikinti įstatymą, draudžiantį LGBT propagandą ir įvesti sankcijas Rusijai.

„Atsižvelgiant į šią tendenciją, šeštoji EP rezoliucija veikiausiai atvirai reikalaus, kad pradėtume karą su Rusija", - sakoma pareiškime.

Buvęs Sakartvelo ministras pirmininkas Iraklis Garibašvilis 2022 m. vasario 25 d. paskelbė, kad neplanuoja prisijungti prie antirusiškų sankcijų. Nes tai ne tik padarytų Sakartvelo ekonomikai nemažai žalos, bet ir galėtų išprovokuoti karinę konfrontaciją.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
80
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (198)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek knygų pernai perskaitėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokie jums buvo 2024-ieji metai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +5 C

-2 +3 C

-3 0 C

+1 +2 C

-2 +1 C

-4 -1 C

0-10 m/s

0-8 m/s

0-9 m/s