Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) savo lyderę Alicę Weidel iškėlė kandidate į kanclerio postą būsimuose Bundestago rinkimuose. 45 metų politikė šeštadienį partijos suvažiavime nominuota vienbalsiai ir aidint audringiems plojimams.
AfD reikalinga tam, kad Vokietija „vėl taptų stipri, turtinga ir saugi“, kalbėjo A. Weidel. Esą būtina visiškai uždaryti sienas ir pasiųsti žinią pasauliui: „Vokietijos sienos uždarytos“.
Kandidate į kanclerio postą A. Weidel buvo nominuota aklamacijos būdu – atsistojant. Balsavimo skaičiuojant balsus nebuvo. Lydima šviesų šou, garsios muzikos ir džiaugsmo šūksnių, A. Weidel tada žengė į sceną, nupiešė liūdną padėties Vokietijoje vaizdą ir išvardijo AfD pozicijas rinkimų kovoje.
„Vėl atnaujinsime „Nord Stream“ eksploataciją“, – sakė ji, turėdama omenyje gamtinių dujų vamzdyną, jungiantį Rusiją ir Vokietiją. Ji apkaltino opozicijoje esančius krikščionis demokratus nusirašius nuo AfD rinkimų programos ir išvadino CDU „sukčių partija“, kurią reikia aplenkti. AfD lyderė taip pat pareiškė, kad jai nekelia problemų terminas „reemigracija“. Griausmingos ovacijos pasigirdo jai paskelbus: „Kai būsime valdžioje, nugriausime visas vėjo jėgaines. Šalin šiuos gėdos vėjo malūnus“.
Tai pirmas kartas per beveik 12 metų dešiniosios populistinės partijos istoriją, kai ji iškelia savo kandidatą į kanclerius. A. Weidel tai argumentavo AfD rezultatais apklausose.
AfD jau kelis mėnesius apklausose yra antra po konservatorių aljanso CDU/CSU. Šiuo metu partija renka 20 proc. balsų.
Po šešių savaičių Vokietijoje vyks pirmalaikiai Bundestago rinkimai. Jų prireikė žlugus vadinamajai šviesoforo koalicijai. Tačiau kadangi AfD kandidatui nėra šansų Bundestage būti išrinktam federaliniu kancleriu, nes jo kandidatūros neparems kitos partijos, A. Weidel nominavimas turi pirmiausiai simbolinę reikšmę.
Dviejų dienų partijos suvažiavime daug dėmesio skiriama AfD rinkimų programai. Yra parengtas jos projektas, kuriame, pavyzdžiui, keliami reikalavimai dėl išstojimo iš ES, euro zonos ir Paryžiaus klimato susitarimo. Tačiau yra ir ginčytinų punktų. Gauta daug prašymų dėl pataisų, pavyzdžiui, užsienio, energetikos, migracijos ir šeimos politikos srityse. Dėl jų vyks diskusijos.