respublika.lt

Originaliausi pasaulio viešbučiai

2022 rugpjūčio 20 17:00:00
Milda KUNSKAITĖ

Miesto butų gyventojai radikaliai pakeičia gyvenimo sąlygas tik per atostogas. Bet laikui bėgant supranta: dauguma viešbučių net skirtingose šalyse yra panašūs vieni į kitus. Vis dėlto esama ir ypatingų, o pernakvoti viename iš tokių yra tikras nuotykis.

×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

 

Icehotel. Švedija, Jukasjarvis


Šis viešbutis iš sniego ir ledo veikia nuo 1989 m. Kiekvieną žiemą viešbučio patalpos yra atstatomos. Statybinė medžiaga - sušalęs šalia tekančios upės vanduo, niekada nenaudotas pramoniniams tikslams. Kiekvieną pavasarį ledas ištirpsta, todėl kambariai nebūna kasmet vienodi, sienos, dekoras ir baldai visada kitokie. Svečiams išduodami šildantys baltiniai, kepurės ir miegmaišiai. Po nakties ant elnių kailių lankytojai gauna pusryčius su karštomis bruknių sultimis. Numeriuose nebūna šalčiau kaip minus 7 laipsniai. Pastaraisiais metais buvo įrengtas viešbučio liukso numeris, kurio autoriai sumanė pasinaudoti kontrasto efektu ir ledinę aplinką užpildyti gėlėmis. Naujieji apartamentai buvo pavadinti „Vasaros nakties sapnas". Pirmą kartą per viešbučio gyvavimo istoriją jo interjerui įrengti buvo naudojami ne tik sniegas ir ledas, bet ir gyvos gėlės, žolės, kitokie augalai. Jie yra sušaldyti ledo luituose ir primena svečiams apie vasarą.

Attrap'Reves Montagnac. Prancūzija, Aukštutinio Provanso Alpės


Praleisti naktį pušyne, gulint ant žolės ir stebint žvaigždėtą dangų - kiekvienam prieinama laimė. Bet drėgmė ir vabzdžiai - neišvengiami tokios nakvynės atributai. Poilsis Mantanjako-Monpeza „palapinių stovykloje" bus be tokių trūkumų. Čia svečiai gyvena burbuluose iš permatomos elastingos medžiagos, kuri dieną nepraleidžia UV spindulių, o naktį apsaugo nuo vabzdžių ir drėgmės. Žolės grindys ir teleskopas - malonūs komfortiški priedai. Burbulų formą palaiko šviežias oras, kurį pumpuoja nedidelis tylus įrenginys. Sezonui pasibaigus burbulai „susprogdinami".

Woodlyn Park. N.Zelandija, Šiaurinė sala


Motelyje, įsikūrusiame tarp žalių dirbamų laukų, apgyvendinama keturių tipų patalpose: 1918 m. traukinio vagone, kovinio lėktuvo, Vietnamo karo dalyvio, viduje, Antrojo pasaulinio karo laikų patruliniame kateryje ir po žeme - hobitų urvuose. Visuose numeriuose yra virtuvė, tualetas ir dušas.

Crazy House Hotel. Vietnamas, Dalatas


Svečių namai Hang Nga, arba, kaip dar yra vadinami „Beprotiškas namas", primena milžinišką keistą medį. Nė vieno kampo - visos sienos aptakios, laipteliai sukasi spirale arba jungia vieną korpusą su kitu. Tai A.Gaudžio stiliaus fantazijų, „Alisos stebuklų šalyje" ir liaudies pasakų mišinys. Naktį kambariuose miega svečiai, o dieną po medį „keliauja" ekskursantai.

Chateau de Bagnols. Prancūzija, Banjolis


Istorijos paminklas, kurį Prancūzijoje daugelis laiko romaninės architektūros šedevru, devintajame savo gyvavimo amžiuje buvo paverstas prabangiu viešbučiu. Galingas sienas su stebėjimo bokštais juosia griovys, pro langus atsiveria sodo ir Božolė vynuogynų vaizdai. Interjerą su freskomis ir antikvariniais baldais kūrė geriausių Prancūzijos mados namų dizaineriai.

Tree Hotel. Švedija, Haradas


Veidrodiniame kube, įtaisytame ant medžių miško tankmėje, atsispindi visa jį supanti aplinka: miškas, pievelė ir dangus, todėl 4x4x4 m dydžio konstrukciją žmogaus akis ne iškart ir pastebės. O kad į ją neatsitrenktų paukščiai, kubas yra „apvyniotas" infraraudonųjų spindulių plėvele, kurią plunksnuočiai, kitaip kaip žmonės, mato. Be dviejų vietų miegamojo, kube yra svetainė, vonia ir net terasa ant stogo. Viešbutyje yra ir kitų nuostabių apartamentų: NSO, paukščių lizdo arba laumžirgio formos. Ant vieno medžio yra įrengta sauna, skirta 8 žmonėms.

Montana Magica Lodge. Čilė, Neltumė


Stebuklingas kalnų namelis yra įrengtas draustinyje. Iš išorės viešbutis atrodo kaip vulkanas, apaugęs vešlia augmenija, iš kurio vietoj lavos bėga vanduo. Jeigu ne keliais aukštais išdėstyti langai, kūgio formos konstrukcija visiškai susilietų su mišku. „Beždžionių" tiltelis ties statinio vidurine dalimi - vienintelis kelias į vidų.

Museum Hotel. Turkija, Kapadokija


Viešbutis Kapadokijos olose yra „gyvenamas muziejus". Kiekvienas iš 30 numerių yra dekoruotas vertingais, o kai kada ir neįkainojamais hetitų, romėnų, seldžiukų ir osmanų laikų senoviniais dirbiniais.

Dog Bark Park Inn, JAV, Aidahas, Kotonvudas


10 metrų aukščio biglių veislės šuo iš faneros ir gipso kartono vadinasi Meilutis Vilis. Kambariai yra jo pilve. Projekto autoriai - dailininkų medžio drožėjų šeima.

Tubo Hotel. Meksika, Tepostlanas


Viešbučio, esančio už valandos kelio nuo Meksiko, 20 numerių yra įrengti nuotekų vamzdžių viduje. Kieviename kambaryje yra elektra, langas su užuolaidėlėmis ir bagažo skyrius po lova.

Jumbo Stay. Švedija, Stokholmas


„Boinge 747-212B", priklausiusiame 2002 m. bankrutavusiai švedų kampanijai, 2008 m. buvo įrengtas hostelis ir pastatytas prie įvažiavimo į Stokholmo Arlandos oro uostą. Lėktuve buvo įrengti 29 kambariai. Standartinio numerio plotas - 6 kv.m. Brangiausias ir erdviausias įrengtas pilotų kabinoje, jame yra net tualetas. Kitiems svečiams patogumai - koridoriuje. Iš lakūnų kabinos atsiveria oro uosto panoraminis vaizdas, iš paprastų numerių - pakilimo takas. Kiekviename kambaryje yra televizorius, galima stebėti reisų tvarkaraštį. Viešbutuke yra kavinė ir suvenyrų parduotuvėlė.

Malmaison Oxford Castle. D.Britanija, Oksfordas


Viešbutis įkurtas buvusio XI a. karališkojo kalėjimo pastate, kurį 2005 m. išpirko viešbučių tinklas „Malmaison". Grotos, spygliuotos vielos atitvarai ir bendras vaizdas iki šiol primena niūrią praeitį. Tiesa, tiems, kas čia pateko, bėgti nesinorės, nebent pasigriebus išskirtinius tualeto reikmenis iš komfortiškų „kamerų". Viešbučio numeriai yra apstatyti dizainerių kurtais baldais, o buvusios kanceliarijos vietoje įrengtas restoranas ir alaus baras.

Green Plaza Shinjuku Capsule Hotel. Japonija, Tokijas


„Kapsulinis" viešbutis primena povandeninį arba kosminį laivą. Kambariai - 2x1x1 m ploto „urveliai". Japonai juos vadina „pagerinto planavimo karstais".

Railholiday. D.Britanija, Kornvalis


Viešbučiui priklauso keturi restauruoti traukinio vagonai, apipavidalinti įvairių epochų stiliais, pradedant XIX a.

Le Phare du Pot a l'Eau-de-Vie. Kanada, Kvebekas


Švyturys, pastatytas 1862 m. prie šv. Lauryno upės, po 100 metų buvo apleistas, o 1989 m. atgimė kaip viešbutis. Šiame federalinės reikšmės architektūros paminkle yra vos trys dviviečiai numeriai ir bendra svetainė, apipavidalinti praėjusio amžiaus stiliumi. Pro bokšte įrengtą teleskopą galima stebėti paukščius.

Hotel De Vrouwe van Stavoren. Nyderlandai, Stavorenas


Viešbutis įsikūrė prie Stavoreno miesto uosto, bet labiau už jachtų vaizdą svečius vilioja keturi viešbučio kambariai, įrengti šveicariško vyno statinėse. Kiekvienos talpa - 14 500 litrų. Pasakojama, kad lengvas vyno aromatas juntamas ir dabar.

Movenpick Hotel Hamburg. Vokietija, Hamburgas


Šiuolaikinis viešbutis įsikūrė XIX a. vandentiekio bokšte Šternšancės parke. Prisimenant statinio funkcinę paskirtį, viešbutyje buvo įrengtas saunų kompleksas ir hidromasažinis dušas. 16 bokšto aukštų telpa 226 numeriai su vaizdu į miestą arba parką. Iš viršutinio aukšto atsiveria Hamburgo panorama.

V8 Hotel Motorworld Region Stuttgart. Vokietija, Bėblingenas


Viešbutis automobilių mėgėjams. Ir pastato architektūroje, ir dizaine dominuoja atitinkama tematika. Kambariai apipavidalinti naudojant automobilių elementus ir atsargines dalis bei visas senovines transporto priemones. Galima pamiegoti ant lovos - kadilako, užsidaryti miegamajame - garaže, pasivolioti ant sofos - variklio gaubto, pernakvoti „automobilių plovykloje" - viename iš 10 teminių numerių.

Cley Windmill. D.Britanija, Norfolkas


Vėjo malūnas, pastatytas XVIII a. pradžioje, matė daug, įskaitant filmo „Sąmokslininkas" su Elizabet Teilor (Elisabeth Taylor) filmavimą 1949 m. ir potvynį 1953 m. Dabartiniai šeimininkai jį pavertė viešbučiu. Patogūs numeriai įrengti ne tik pačiame malūne, bet ir buvusiose arklidėse ir karvelidėje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
10
F
  • PREKIAUJA: „Vilniaus pergalė“ generalinis direktorius Rolandas Jančeris sureagavo į socialiniuose tinkluose pasirodžiusias „Pergalės“ produkcijos Rusijos parduotuvių lentynose, nuotraukas ir sako norintis pabrėžti, kad iš įmonės pusės veiksmų dėl šios situacijos imtasi dar prieš kelis mėnesius - gavus pirmuosius signalus esą pradėta aiškintis, per kurią šalį ir kokiais būdais produkcija be įmonės žinios patenka į prekybos vietas Rusijoje.
  • KANAPĖS: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui nesikreipus ekspertinio vertinimo dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektų, pažeistas Seimo statutas, todėl siūloma grįžti į ankstesnę jų svarstymo stadiją - tokį sprendimą priėmė Etikos ir procedūrų komisija.
  • SKVERAS: Viename iš sostinės rajonų, Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę - 1,4 ha ploto skverą.
  • ALGA: Praėjusiais metais Lietuvoje apie 100 tūkst. žmonių uždirbo mažiau nei minimalią algą, rodo preliminarūs „Sodros“ duomenys.
  • ŽELDINIAI: Vyriausybė nusprendė nepritarti želdinių naikintojų ir žalotojų griežtesniam baudimui - tokia išvada bus teikiama Seimui.
  • AMBASADORIUS: Vyriausybė pritarė ambasadoriaus Korėjos Respublikoje Ričardo Šlepavičiaus skyrimui ambasadoriumi Mongolijai.
  • TEISĖJAI: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl keturių teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas: Gabrielė Kaktienė paskirta Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja, Miglė Kiršienė – Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teisėja, Greta Osinovskienė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja dvejiems metams, Jūratė Vaidelytė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja.
  • PAJAMOS: „Sodra“ pernai gavo 6,3 mlrd. pajamų, arba 17 proc. daugiau nei užpernai, o jos išlaidos didėjo 13 proc. iki 5,58 mlrd. eurų, rodo preliminarūs duomenys.
  • TERMINALAS: Klaipėdos konteinerių terminale jau trejus metus veikianti keltų linija – „TT–Line“ didina maršrutų kiekį ir nuo balandžio mėnesio pabaigos atidarys dar vieną kryptį į Karslhamną, Švediją.
  • NEDARBAS: Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas šalyje sausį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, paaugo 0,3 proc. punkto iki 9,2%, bet yra 1 proc. punkto mažesnis nei prieš metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kas meluoja K.Bartoševičiaus istorijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 +1 C

-4 +4 C

 

-1 +5 C

-2 +2 C

0 +3 C

 

+2 +4 C

0-8 m/s

0-10 m/s

 

0-11 m/s