Jungtinėje Karalystėje archeologas mėgėjas paskutinę kasinėjimų dieną rado tūkstančio metų senumo Škotijoje gyvenusių piktų žiedą, informavo „BBC News".
68-erių metų Džonas Ralfas save vadina savanoriu-entuzisatu. Jis išėjo į pensiją ir nusprendė dalyvauti kasinėjimuose Škotijos mieste Burghede.
Pagyvenęs vyras pasakojo, kad per pastarąsias dvi savaites daug kartų buvo radęs įvairių daiktų, tačiau tarp jų nieko vertingo nebuvo. Pasak jo, archeologai netgi pradėjo kalbėti, kad jis turi talentą blizgančių akmenukų paieškai.
Kai Ralfas rado žiedą, jis net nepagalvojo, kad tai ką nors reiškia. Vyras patikslino, kad papuošalą pastebėjo, kai valė grindis viename iš senovinių pastatų.
Archeologijos profesorius Gordonas Noblas nustatė, kad rastas žiedas yra mažiausiai tūkstančio metų senumo ir jį pagamino piktų tauta, tikriausiai keltų kilmės, gyvenusi Britų salų šiaurėje.
G.Noblas pažymėjo, kad nors žiedas ilgą laiką gulėjo žemėje, ant jo vis tiek dar buvo galima įžvelgti rėmelio iš granato likučius.
Piktai - Škotijos autochtonų gentis ar genčių grupė. Pirmą kartą paminėti 297 romėnų šaltiniuose. Dėl jų stokos nėra bendros nuomonės, ar piktai buvo viena etninė grupė, ar Romos valdymo pabaigoje taip vadinti visi Škotijos gyventojai.
VII a. piktai gyveno suvienytoje karalystėje, kuri vieninteliame to meto išlikusiame lotyniškame šaltinyje vadinama Piktavija.
Pasak legendos, paskutinis piktų karalius buvo nužudytas 842 metais sukursčius Dalriados karaliui Kenetui I Makalpinui. Jis suvienijo piktų ir škotų karalystes į vieną Albos karalystę, iš kurios vėliau atsirado Škotijos valstybė. Apie 1000 – uosius piktų pėdsakai išnyksta.