respublika.lt

Gruodžio 3 d. vardadieniai ir kitos įdomybės

2022 gruodžio 03 05:00:00
Eltos inf.

Gruodžio trečioji, šeštadienis - 337-oji metų diena (šeštoji 48-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 28 dienos.

×
nuotr. 1 nuotr.
Pixabay nuotr.

 

 

Savo vardadienius šiandien švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.

Gruodžio 3-ioji - Tarptautinė neįgaliųjų diena. Lietuvos advokatūros diena.

Šią dieną:

1656 m. Vilniuje tarp Rusijos ir Abiejų Tautų Respublikos sudaryta paliaubų sutartis.
1898 m. gimė Robertas Antinis, skulptorius, liaudies dailininkas. Mirė 1981 m.
1910 m. Rygoje (Latvija) gimė Lietuvos dailės istorikas, muziejininkas, tapytojas, grafikas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vladas Drėma. Mirė 1995 m. Vilniuje.
1928 m. gimė poetas, gydytojas, redaktorius Eduardas Selelionis. Mirė 1993 m.
1991 m. Vokietijoje atidaryta Lietuvos ambasada.
1993 m. pirmuosius pacientus priėmė nauja Klaipėdos jūrininkų ligoninė.
2001 m. pirmą kartą Santarvės premijos laureatu tapo užsienietis - Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis.
2002 m. Seimas ratifikavo Tarptautinę konvenciją dėl kovos su terorizmu finansavimo.
2011 m. Metų moterimi paskelbta aktorė ir režisierė Galina Dauguvietytė.
2011 m. Smiltynėje, ties Lietuvos jūrų muziejumi, atidengtas paminklas „Albatrosas" žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams atminti.
2013 m. mirė ilgametis Vilniaus dailės akademijos profesorius dr. 75 metų Alfredas Širmulis.
2015 m. eidama 82-uosius metus po sunkios ligos mirė Klaipėdos dramos teatro aktorė Elena Gaigalaitė-Gaidienė.
2015 m. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generaliniam direktoriui Gintautui Kėvišui LNOBT scenoje įteiktas Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Karininko kryžius. Apdovanojimą skyrė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis už ilgametes pastangas ir kultūrinę veiklą artinant lietuvių ir lenkų tautas, o įteikė Lenkijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Jaroslawas Czubinskis.
2018 m. premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad iš jo vadovaujamos Vyriausybės traukiasi trys ministrai: aplinkos ministras Kęstutis Navickas, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson.

Dienos ciatata: „Vienintelė tikroji negalia yra sugniuždyta dvasia" (A. Mullins).

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • PREKIAUJA: „Vilniaus pergalė“ generalinis direktorius Rolandas Jančeris sureagavo į socialiniuose tinkluose pasirodžiusias „Pergalės“ produkcijos Rusijos parduotuvių lentynose, nuotraukas ir sako norintis pabrėžti, kad iš įmonės pusės veiksmų dėl šios situacijos imtasi dar prieš kelis mėnesius - gavus pirmuosius signalus esą pradėta aiškintis, per kurią šalį ir kokiais būdais produkcija be įmonės žinios patenka į prekybos vietas Rusijoje.
  • KANAPĖS: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui nesikreipus ekspertinio vertinimo dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektų, pažeistas Seimo statutas, todėl siūloma grįžti į ankstesnę jų svarstymo stadiją - tokį sprendimą priėmė Etikos ir procedūrų komisija.
  • SKVERAS: Viename iš sostinės rajonų, Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę - 1,4 ha ploto skverą.
  • ALGA: Praėjusiais metais Lietuvoje apie 100 tūkst. žmonių uždirbo mažiau nei minimalią algą, rodo preliminarūs „Sodros“ duomenys.
  • ŽELDINIAI: Vyriausybė nusprendė nepritarti želdinių naikintojų ir žalotojų griežtesniam baudimui - tokia išvada bus teikiama Seimui.
  • AMBASADORIUS: Vyriausybė pritarė ambasadoriaus Korėjos Respublikoje Ričardo Šlepavičiaus skyrimui ambasadoriumi Mongolijai.
  • TEISĖJAI: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl keturių teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas: Gabrielė Kaktienė paskirta Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja, Miglė Kiršienė – Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teisėja, Greta Osinovskienė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja dvejiems metams, Jūratė Vaidelytė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja.
  • PAJAMOS: „Sodra“ pernai gavo 6,3 mlrd. pajamų, arba 17 proc. daugiau nei užpernai, o jos išlaidos didėjo 13 proc. iki 5,58 mlrd. eurų, rodo preliminarūs duomenys.
  • TERMINALAS: Klaipėdos konteinerių terminale jau trejus metus veikianti keltų linija – „TT–Line“ didina maršrutų kiekį ir nuo balandžio mėnesio pabaigos atidarys dar vieną kryptį į Karslhamną, Švediją.
  • NEDARBAS: Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas šalyje sausį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, paaugo 0,3 proc. punkto iki 9,2%, bet yra 1 proc. punkto mažesnis nei prieš metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kas meluoja K.Bartoševičiaus istorijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 +1 C

-4 +4 C

 

-1 +5 C

-2 +2 C

0 +3 C

 

+2 +4 C

0-8 m/s

0-10 m/s

 

0-11 m/s