respublika.lt

„Drakonų motinos“ tragedija ir pergalės

(0)
Publikuota: 2024 kovo 11 08:07:22, Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Emilija Klark buvo niekam nežinoma, kol nesuvaidino „Drakonų motinos“. Instagram nuotr.

Emilija Klark (Emilia Clarke) - garsi britų teatro ir kino aktorė. Pasaulinė šlovė ją užgriuvo po to, kai garsiajame seriale „Sostų karai" suvaidino Deineris Targarien. Šviesiaplaukės „Drakonų motinos" vaidmuo merginai tapo tikru išsigelbėjimu - ji svajojo apie aktorės karjerą, o buvo priversta dirbti tai padavėja, tai skambučių centro operatore. Filmui pasirodžius ekranuose, Emilija tapo viena paklausiausių aktorių ir viena geidžiamiausių moterų pasaulyje. Apie ką puikioji „Drakonų motina" mielai pasakoja, o ką yra linkusi nutylėti?

 

Teatras - svajonė nuo vaikystės

E.Klark gimė 1986 metų spalio 23 d. triukšmingame ir judriame Londone. Tiesa, būsimosios žvaigždės vaikystė prabėgo toli nuo Didžiosios Britanijos sostinės, gamtos prieglobstyje. Ji iki šiol šiltai prisimena tą nuostabų laiką.

Emilija vaikystėje labai mėgo puoštis gražiomis suknelėmis ir nuolatos sukaliotis priešais veidrodį. Jos tėtis dirbo teatro garso operatoriumi. Kaip prisimina aktorė, būdama trejų ji pirmą kartą apsilankė tėčio darbe - tąsyk pateko į spektaklį „Showboat". Mergaitė dvi valandas tylomis susižavėjusi stebėjo, kas vyksta scenoje, ramiai sėdėdama ant mamos kelių, nors paprastai gebėjimu ramiai nusėdėti nepasižymėdavo.

Nuo tada Emilija įsimylėjo teatrą ir nesvajojo nieko daugiau kaip tik tapti aktore ir patekti į tą stebuklingą scenos ir užkulisių pasaulį. Šiek tiek vėliau tėvai užrašė Emiliją į internatinės mokyklos dramos būrelį, kad dukra galėtų susipažinti su visomis aktoriaus profesijos subtilybėmis ir povandeniniais akmenimis. Per savo debiutą scenoje Emilija, kuriai buvo penkeri metai, visiškai pamiršo žodžius. Pedagogai bandė jai pasufleruoti, bet mergaitė taip ir stovėjo tylėdama. Emilija sako tada nejutusi baimės, priešingai, jautėsi visiškai rami. Ir paaugusi E.Klark svajonės tapti aktore neatsisakė, nors artimieji manė, kad vaikiškos fantazijos liks praeityje.

Mokykloje Emilija susidūrė su bendraamžių žiaurumu: dėl išsiskiriančios išvaizdos iš mergaitės buvo šaipomasi. Ypač kliūdavo dėl plačių ir vešlių antakių, kurie šiandien tapo jos firminiu bruožu, „vizitine kortele". Kompleksai Emilijai netrukdė siekti svajonės. Ji įstojo į Londono dramos centrą, kuriame kelią pradėjo daugybė pasaulio kino žvaigždžių. Studijų pabaigoje E.Klark tapo visos teatro trupės numylėtine. Jai tekdavo pagrindiniai vaidmenys, o režisieriai vienas per kitą kvietė ją į savo pastatymus. Pirmąjį vaidmenį televizijoje aktorė gavo 2009 m., bet jis jos neišgarsino. Po to aktorė nutarė mėginti užkariauti Holivudą ir persikėlė į Los Andželą.

Erškėčiuotas kelias

JAV jai buvo nelengva. Į kiną prasimušti nesisekė, o kažkaip gyventi reikėjo. Likus metams iki dalyvavimo seriale „Sostų karai", pradedančiajai aktorei teko triūsti šešiuose įvairiuose darbuose - skambučių centro operatore, padavėja, barmene, nekilnojamojo turto agente ir pan. Reikėjo mokėti už mažą butuką, kurį mergina nuomojosi su bičiuliais, ir agentui, kuris aktyviai ieškojo jai vaidmenų.

Ir kartą sėkmė merginai nusišypsojo: jai paskambinęs agentas liepė nedelsiant atvykti į atranką: kanalas HBO ieško merginos dalyvauti dideliame projekte. Iš pradžių „Drakonų motinos" vaidmeniui buvo patvirtinta kita aktorė, kuri net suvaidino įžanginėje serijoje. Bet ji taip ir nepasirodė ekranuose, nes mergina atsisakė toliau dalyvauti projekte. O į jos vietą buvo pakviesta E.Klark.

Šis pasirinkimas daugelį nustebino, nes ji buvo visiškai kitokio tipažo negu buvo ieškoma: aukštos, liesos, įdegusios blondinės su paslaptingu žvilgsniu. O E.Klark buvo neaukšta ir gan apvalaina šatenė, kurios atvirame žvilgsnyje ir šypsenoje nebuvo nė lašo paslaptingumo. Nepaisant visko, atrankos direktorius merginoje įžvelgė tai, ko reikėjo filmui. Taip niekam nežinoma britų aktorė tapo Deineris Targarien.

Serialas vos nenužudė

Prasidėjo kasdieninis darbas. Po pirmojo sezono E.Klark populiarumas kilo kaip ant mielių. Ji daug dirbo, dėl vaidmens alino save sporto salėje. Pasibaigus pirmajam serialo sezonui, Emilija išgarsėjo, užtat pablogėjo jos sveikata: šokinėjo kraujospūdis, svaigo galva, pykindavo. Iš pradžių aktorė tai įvertino kaip organizmo reakciją į stresą.

Bet vienos treniruotės metu jai pradėjo siaubingai skaudėti galvą, vėliau galvos skausmai tapo tiesiog neištveriami. Aktorė, visada kantriai, maloniai, su šypsena bendraudavusi su žurnalistais ir gerbėjais, negalėjo apsieiti be morfijaus - nuo galvos skausmo gelbėjo tik jis.

Pačiame serialo antrojo sezono filmavimo įkarštyje buvo nustatyta, kad Emilijos smegenyse plyšo aneurizma ir jai būtina skubi operacija. Aktorė negalėjo patikėti, kad visa tai vyksta būtent su ja ir būtent tada, kai pagaliau pradėjo pildytis jos karščiausios svajonės.

E.Klark bandė operacijos atsisakyti, bet gydytojai nenusileido. Operacija, po kurios trečdalis pacientų neišgyvena, truko tris valandas. Sveikdama Emilija pastebėjo, kad jai trinka regėjimas, atmintis ir kalba. „Sostų karų" žvaigždę ėmė neviltis, bet ji nenorėjo mesti to, kas jai yra brangu: nepaisydama didelės rizikos, nesutiko iškart operuotis antrą kartą, nors tai primygtinai siūlė chirurgai.

Po serialo trečiojo sezono filmavimo „Drakonų motina" vėl kreipėsi į medikus, ir šie apstulbino ją naujiena, kad atsirado antroji aneurizma ir būtina dar kartą operuoti. Operacija buvo labai sudėtinga, prisireikė kaukolės trepanacijos ir įstatyti titano plokštelę. Ji sveiko ilgai ir sunkiai. Emilijai buvo taip blogai, kad ji jau atsisveikino su gyvenimu. Bet, nepaisant visko, išgyveno ir nusprendė, kad dabar privalo padėti tiems, kas susidūrė su panašiomis problemomis. Ji įkūrė labdaros ir paramos organizaciją „SameYou", kuri teikia pagalbą žmonėms po insulto ir galvos smegenų traumų.

Asmeninis gyvenimas

Debiutavusi kine, aktorė pradėjo susitikinėti su žinomu Holivudo režisieriumi ir animatoriumi Setu Makfarleinu (Seth MacFarlane). Romanas truko neilgai. Jiems išsiskyrus spauda ilgai skleidė gandus apie Emilijos romaną su kolega iš „Sostų karų" Kitu Haringtonu. Pora dažnai leisdavo laiką kartu ir niekas netikėjo, kad jie - tiesiog draugai, kaip tikino abu. Tačiau tai buvo tiesa. Kaip paaiškėjo vėliau, Kitas buvo įsimylėjęs kitą aktorę.

Emilija labai uoliai slėpė nuo pašalinių akių savo asmeninį gyvenimą. Tik 2018 m. publika sužinojo apie naują romaną - su režisieriumi Čarliu Makdauelu (Charles McDowel), aktoriaus Malkolmo Makdauelo sūnumi. Šis romanas taip pat netruko nė metų. Galbūt E.Klark tikrai neveltui visada slepia savo santykius su vyrais?

Dar po trejų metų žiniasklaida pradėjo įtarti „Sostų karų" žvaigždę palaikant artimus santykius su kito populiaraus serialo „Daktaras Kas" žvaigžde Metu Smitu (Matt Smith). Vėliau E.Klark paparacų buvo užklupta per pasimatymą su režisieriaus padėjėju Tomu Terneriu (Tom Turner). Sprendžiant iš visko, nei vienam, nei kitam aktorės širdies užkariauti nepavyko. Dabar ji yra viena. Arba nori, kad visi taip manytų.

Intymių scenų baimė

Jausmingos „Sostų karų" scenos sulaukė didelio serialo gerbėjų pripažinimo. Mažai kas žino, kaip sunkiai Emilijai sekėsi kiekvienas toks epizodas. Paskirta vaidinti „Drakonų motiną", ji nepasivargino įdėmiai perskaityti scenarijaus, nes jautėsi devintame danguje iš laimės, kad filmuosis kine. Vėliau erotinių scenų gausa jai sukėlė siaubą. Atsisakyti ji negalėjo, prodiuseriai spaudė.

Emilija paskui pasakojo, kad po kiekvienos panašios scenos ji ilgai verkdavo tualete, paskui susitvardydavo ir grįždavo į filmavimo aikštelę. Iki šiol ji viską prisimena kaip per rūką ir nežino, kaip jai tai pavyko.

Negebėjimą pakovoti už save aktorė šiandien teisina jaunumu ir nepatyrimu. Dabar vaidmenis ir siūlomus scenarijus ji vertina atidžiau. Taip pat E.Klark ne kartą kalbėjo apie didžiulę paramą, kurios filmuojantis atvirose scenose sulaukė iš partnerio Džeisono Momoa (Jason Momoa), vaidinusio Khalą Drogą. Jis buvo jai dėmesingas, geras ir jautrus. Emilija nežino, kuo viskas būtų pasibaigę, jeigu Džeisono vietoje būtų ne toks atidus partneris.

Kur šiandien yra „Drakonų motina"

Emilija toliau vaidina teatre ir filmuojasi kine, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. 2013 m. britų aktorė debiutavo Brodvėjuje, kur Amerikos dramaturgo Trumano Kapotės apysakos „Pusryčiai pas Tifani" inscenizacijoje atliko pagrindinį vaidmenį - efektingos ir padūkusios Holės Golaitli, kurią kultinėje kino versijoje vaidino nepamirštamoji Odrė Hebern (Audrey Hepburn).

Ir nors Emilijos vaidyba visi liko patenkinti, pati pastatymo versija nebuvo aukštai įvertinta ir scenoje gyvavo neilgai. 2023 m. rudenį ekranuose pasirodė nauja romantinė komedija su E.Klark „The Pod Generation". O neseniai sužinota, kad Emilija apdovanota Britų imperijos ordinu - taip buvo įvertintos jos pastangos padėti žmonėms, įkuriant paramos organizaciją.

E.Klark - ne tik talentinga aktorė, bet ir puiki muzikantė. Ji gerai groja ne vienu muzikos instrumentu - fortepijonu, gitara, fleita, atlieka džiazo, bliuzo ir kabareto stiliaus dainas, gali įtaigiai atlikti lyrines balades. Kaip prisipažįsta Emilija, jeigu jai nebūtų pavykę tapti aktore, ji būtų mėginusi jėgas kaip vokalistė, dizainerė arba architektė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
24
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar stebite Europos futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia oro temperatūra vasarą jums labiausiai komfortiška?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +20 C

+14 +22 C

+12 +17 C

+20 +27 C

+15 +24 C

+16 +22 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s