respublika.lt

„Skalvijos“ kino centras pristato kino edukatoriams skirtą mokymo programą

2022 kovo 21 10:27:15
Auksė Podolskytė

Vasario pabaigoje „Skalvijos" kino centras pakvietė kino industrijos specialistus, dirbančius su edukacijos projektais, į mokymus. Programos tikslas - pradėti tobulinti kino edukatorių kompetencijas pedagogikos ir psichologijos srityse.

×
nuotr. 5 nuotr.
Kino edukatorių mokymai. Dainiaus Putino nuotr.

 

Daugelį metų edukacines veiklas organizuojantis ir įgyvendinantis „Skalvijos" kino centras siekia ugdyti kino žiūrovą, prisidėti prie Lietuvos kino industrijos stiprinimo. Idėja surengti tęstinį mokymų ciklą kilo pajutus poreikį iš pačių specialistų ir su jais bendradarbiaujančių edukacinius projektus įgyvendinančių organizacijų - medijų edukacijų ir tyrimų centro „Meno avilys", kino mokyklos „Youngblood" ir kitų.

„Vykdydami įvairius projektus pastebėjome, kad kino industrijos profesionalai, kurie dalį savo karjeros skiria edukacijai, darbui su jaunimu, norėtų tobulinti savo kompetencijas pedagogikos ir psichologijos srityse. Norėdami atliepti šį poreikį ir kino edukacijai suteikti naujų kokybinių impulsų, pradėjome kurti ilgalaikę kino edukatorių mokymo programą", - sako „Skalvijos" kino centro vadovė Vilma Levickaitė.

6 dalių kompetencijų kėlimo programą „Skalvijos" kino centrui kurti padeda edukologė, kino edukatorė Gintarė Pranarauskaitė bei švietimo bendruomenę burianti programa „Renkuosi mokyti!". Kino centras šią programą įgyvendins artimiausius trejus metus.

„Mums, edukacijos specialistams, trūksta tam tikrų žinių. Lietuvoje nėra specializuotos programos, skirtos kino edukatoriams. Neturime kitos išeities kaip tik pamėginti patys sukurti tokią programą, remdamiesi savo patirtimi, bendradarbiaudami su partneriais, ieškodami sprendimų ir kartu besimokydami", - paaiškino G. Pranarauskaitė.

Pusdienį trukęs pirmasis susitikimas prasidėjo programos „Renkuosi mokyti!" plėtros vadovės Emilės Paskočimaitės pranešimu „Švietimas - nuo ko pradėti", kuriame ji pristatė pagrindinius švietimo principus ir teorijas.

„Suprasti švietimą ir ugdymo procesą per kelias valandas ar kelias mokymų sesijas yra neįmanoma. Nepaisant to, konteksto, pagrindinių švietimo principų ir paradigmų žinojimas leidžia mums sąmoningai konstruoti savo elgesį ugdymo procese. Tolimesnių mokymų metu kalbėsime apie ugdymo plano sudarymą ir individualizavimą, darbo su vaikais, turinčiais specialiuosius poreikius, principus", - planais dalijosi E. Paskočimaitė.

Kovo 29 d. programos „Renkuosi mokyti" alumnė, matematikos ir pradinių klasių mokytoja Dovilė Čiškauskaitė kalbės apie edukacinių užsiėmimų planavimą ir organizavimą, o balandžio 26 d. - apie grupės valdymą, metodus.

Kino edukatorių mokymų programa - „Skalvijos" kino centro strateginės programos, kurią finansuoja Lietuvos kultūros taryba, dalis. Strateginę programą sudaro: kino programa mokykloms „Mokausi iš kino", „Skalvijos" kino akademija, filmų ciklas šeimoms „Karlsono kinas".

Pasiteiravimui:

Vilma Levickaitė
„Skalvijos" kino centro vadovė, projekto organizatorė
vilma@skalvija.lt
+370 5 2610505

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PREKIAUJA: „Vilniaus pergalė“ generalinis direktorius Rolandas Jančeris sureagavo į socialiniuose tinkluose pasirodžiusias „Pergalės“ produkcijos Rusijos parduotuvių lentynose, nuotraukas ir sako norintis pabrėžti, kad iš įmonės pusės veiksmų dėl šios situacijos imtasi dar prieš kelis mėnesius - gavus pirmuosius signalus esą pradėta aiškintis, per kurią šalį ir kokiais būdais produkcija be įmonės žinios patenka į prekybos vietas Rusijoje.
  • KANAPĖS: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui nesikreipus ekspertinio vertinimo dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektų, pažeistas Seimo statutas, todėl siūloma grįžti į ankstesnę jų svarstymo stadiją - tokį sprendimą priėmė Etikos ir procedūrų komisija.
  • SKVERAS: Viename iš sostinės rajonų, Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę - 1,4 ha ploto skverą.
  • ALGA: Praėjusiais metais Lietuvoje apie 100 tūkst. žmonių uždirbo mažiau nei minimalią algą, rodo preliminarūs „Sodros“ duomenys.
  • ŽELDINIAI: Vyriausybė nusprendė nepritarti želdinių naikintojų ir žalotojų griežtesniam baudimui - tokia išvada bus teikiama Seimui.
  • AMBASADORIUS: Vyriausybė pritarė ambasadoriaus Korėjos Respublikoje Ričardo Šlepavičiaus skyrimui ambasadoriumi Mongolijai.
  • TEISĖJAI: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl keturių teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas: Gabrielė Kaktienė paskirta Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja, Miglė Kiršienė – Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teisėja, Greta Osinovskienė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja dvejiems metams, Jūratė Vaidelytė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja.
  • PAJAMOS: „Sodra“ pernai gavo 6,3 mlrd. pajamų, arba 17 proc. daugiau nei užpernai, o jos išlaidos didėjo 13 proc. iki 5,58 mlrd. eurų, rodo preliminarūs duomenys.
  • TERMINALAS: Klaipėdos konteinerių terminale jau trejus metus veikianti keltų linija – „TT–Line“ didina maršrutų kiekį ir nuo balandžio mėnesio pabaigos atidarys dar vieną kryptį į Karslhamną, Švediją.
  • NEDARBAS: Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas šalyje sausį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, paaugo 0,3 proc. punkto iki 9,2%, bet yra 1 proc. punkto mažesnis nei prieš metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kas meluoja K.Bartoševičiaus istorijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 +1 C

-4 +4 C

 

-1 +5 C

-2 +2 C

0 +3 C

 

+2 +4 C

0-8 m/s

0-10 m/s

 

0-11 m/s