respublika.lt

Atsargiai! Spąstai turistams

2022 rugpjūčio 21 20:23:01
Parengė Milda KUNSKAITĖ

Kelionė - neabejotinai vienas įdomiausių, įspūdingiausių ir populiariausių būdų pažinti pasaulį. Tačiau kai kada dėl elementarių dalykų nežinojimo galima ne tik patirti smulkių nemalonumų, bet ir visai susigadinti kelionę, o kartais - net ją nutraukti. Apžvelgiame kai kurias, labiausiai paplitusias turistų klaidas įvairiose šalyse, ir pateikiame keletą patarimų, kaip jų geriau išvengti.

×
nuotr. 3 nuotr.
Prancūzijoje nepamirškite sveikintis. EPA-Eltos nuotr.

 

Kad kelionė būtų sėkminga, labai svarbu tinkamai pasirinkti turistinę firmą. Yra žmonių, kurie nori pamatyti pasaulio, bet nedega noru savarankiškai planuoti išvyką. Gera firma visada turi paruošusi įvairių paslaugų paketų kiekvienam skoniui ir piniginei. Ten specialistai jau atsižvelgė į visus aspektus, kad to daryti nereikėtų jums. Viskas, ko reikia - susikrauti lagaminus ir į kelią!

Kai kada, norėdami sutaupyti, arba dėl kitų, nesusijusių su išlaidomis priežasčių, žmonės nori patys viską susiplanuoti. Visa, apie ką čia pasakosime, gali būti naudinga ir tiems, ir tiems.

Geriamasis vanduo Islandijoje

Šioje šalyje nėra būtina pirkti vandenį buteliuose, kaip visi jau įprato daryti. Tiesiog bet kur, iš bet kurio čiaupo galite prisipilti turimą tuščią tarą. Vanduo bus net skanesnis negu bet kuris pirktinis. Islandijoje visas vandentiekio vanduo yra visiškai švarus ir tikrai neturi nemalonaus kvapo ar prieskonio. Tai yra tikras artezinis vanduo, praėjęs storus žemės filtrus ir jo nebereikia valyti, juolab chloruoti. Vietiniai jį naudoja maistui gaminti ir visiškai nesibaimindami geria nefiltruotą. Ko gera, tai yra švariausiais ir skaniausias vanduo Žemėje!

Nepamirškite sveikintis

Prancūzijos sostinėje didžiausia turisto klaida gali tapti banali smulkmena. Įėję į bet kurią parduotuvėlę, būtinai turite pasisveikinti su pardavėju. Kitaip būsite palaikyti visišku chamu. Sveikinkitės ir atsisveikinkite!

Jokių nuotraukų Raudonųjų žibintų rajone

Amsterdame pagrindinė įžymybė yra Raudonųjų žibintų rajonas. Kad ir kaip olandai norėtų, kad tai būtų V.van Gogo ir Rembranto muziejai, bet yra būtent taip. Visi bandymai iškeldinti šitą „paleistuvybės lizdą" į miesto pakraštį neišvengiamai žlugdavo. O kaip turizmas? Lankydamiesi šioje vietoje jokiu būdu nefotografuokite tenykščių merginų! Galite sulaukti didelių nemalonumų: nuo aiškinimosi su apsauga iki fotoaparato sudaužymo ir sumušimo. Juk tai darbuotojos, o ne žvėreliai zoologijos sode! Priešingai paplitusiai nuomonei, šis rajonas nepasižymi dideliu nusikalstamumu, tik kad ten visada pilna žmonių, o minioje gali būti kišenvagių. Beje, išsinuomoti būstą ten yra pigiau negu visur kitur. Jeigu jūsų netrikdo itin linksmi kaimynai ir po langais iki paryčių vaikštinėjantys turistai - sveiki atvykę!

Tikrai norite pieno?

Jeigu Italijoje pabandysite užsisakyti latės, jums atneš stiklinę pieno. „Latte" itališkai - pienas. Taigi prašykite „caffee latte". Prieš vykdami į Italiją, būtinai išmokite keletą pagrindinių itališkų frazių. Vietos gyventojai labai vertina pastangas kalbėti jų kalba. Jie su jumis elgsis dar draugiškiau!

„Nemokamos" dovanos"

Kai Italijoje prie jūsų prieina nepažįstamas žmogus ir nori jums ant riešo užrišti apyrankę - atsisakykite! Jis šypsosi ir aiškina, kad tai nemokama, kad tai dovana. Vėliau jis būtinai pareikalaus pinigų. Niekas nieko nemokamai nedalina, už viską reikia susimokėti. Bet tai juk tinka bet kuriai pasaulio vietai, ar ne?

Gatvės maistas Paryžiuje

Viena iš turistų dažnai daromų klaidų - maitintis tik kavinėse ir restoranuose. Nevertėtų atsisakyti paragauti gatvės maisto. Jis ten puikus! Suprantama, paryžiečiai sakys, kad tai „fui" ir tik turistams. Bet neparagausi - nežinosi! Kita klaida - restorane laukti sąskaitos. Ji nebus atnešta tik todėl, kad baigėte valgyti. Jie nesistengia greičiau išprašyti savo svečių, todėl sąskaitos reikia prašyti, kai būsite pasirengę išeiti.

Pasidomėkite visuomeniniu transportu

Jeigu kur nors vykstate pirmą kartą, būtinai susižinokite, iki kelintos valandos dirba visuomeninis transportas. Jeigu jis jau nebedirba, o jums reikia nusigauti iki viešbučio, taksistai iš jūsų paprašys 3-4 kartus didesnės sumos negu įprastai. O kai jausitės pavargę ir bus jau labai vėlu, sumokėsite, kiek tik jie paprašys.

Kebeknė dėl arbatpinigių

Japonijoje palikti arbatpinigių aptarnaujančiam personalui - įžeidimas. Japonai yra įsitikinę, kad kiekvienas savo darbą turi atlikti kokybiškai ir be papildomo atlygio. O štai JAV, priešingai, restorane arba viešbutyje nepalikti arbatpinigių personalui yra labai nemandagu.

Tailande neglostykite vaikui galvos

Kad ir koks mielas būtų vaikas, kad ir kokie draugiški santykiai su jo tėvais, nekaltas galvos paglostymas budistų šalyse yra jokiu būdu neleistinas. Tautos, išpažįstančios budizmą, galvą laiko švenčiausia vieta, todėl jos liesti negalima.

Italijoje spagečių nevalgykite šaukštu

Mums atrodo, kad spagečius valgyti su šakute ir šaukštu - normalu ir patogu. Bet Italijoje taip niekas nevalgo. Geriau atidėkite šaukštą į šoną ir naudokitės tik šakute.

Brazilijoje nerodykite ženklo „OK"

Gestas „OK", daugelyje šalių reiškiantis „viskas gerai", Brazilijoje prilygsta iškeltam didžiajam pirštui, ir dėl jo gali kilti konfliktų su vietos gyventojais. Tai yra įžeidžiamas gestas ir Turkijoje. Venkite jį rodyti ir Prancūzijoje, čia iš smiliaus ir nykščio suformuotas apskritimas tiesiog reiškia „nulis",„bevertis".

Vengrijoje nesidaužkite alaus bokalais

Jeigu nenorite pajusti nepatenkintų vengrų žvilgsnių, leisdami laiką aludėje geriau nemėginkite susidaužti bokalais. Šis ritualas vengrams yra nepriimtinas nuo jų priešpriešos su austrais laikų, kai šie taip minėdavo savo pergalę.

Niekur nesirenkite kaip turistas

Marškinėliai „I love NY" arba rankinė „London" - tipiški kelionės suvenyrai, tik neverta iškart jų rengtis arba nešiotis, juk taip duosite ženklą kišenvagiams, kad esate turistas, ir galite nukentėti.

Nepulkite prie taksi automobilio

Neverta sėsti į taksi tiesiog oro uoste arba geležinkelio stotyje. Pagal seną vairuotojų „tradiciją" už tokią kelionę jie ima kelis kartus didesnį užmokestį. Geriau pasinaudoti autobusu arba iš anksto užsirašyti vietos taksi firmų numerius.

Kaip sutaupyti

Dvi vietos, kur turistai dažniausiai permoka - pietūs restoranuose ir kavinėse bei suvenyrai. Tiesiog daugelis renkasi maitinimo įstaigas, kurios yra įsikūrusios miesto centre. Tai kituose kurortinio miesto rajonuose ir pakraščiuose kainos yra gerokai mažesnės, o maisto kokybė nė kiek ne blogesnė negu populiariose kavinėse. Kai kurios nuo centro nutolusios kavinės ir restoranėliai kaip tik būna labai jaukūs ir skaniai vaišina. Geriausia - pasiteirauti vietos gyventojų, kur jie mėgsta valgyti. Tas pats ir dėl suvenyrų: turistų gausiai lankomose vietose tie patys magnetukai ant šaldytuvo kainuoja 2-3 kartus brangiau negu paprastose parduotuvėlėse už poros kvartalų nuo centro.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
19
F
  • POSTAS: Muziejų tarybai trejus metus pirmininkaus Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius, buvęs kultūros ministras dr. Arūnas Gelūnas.
  • RIBA: Siekiant sumažinti dėl brangstančios elektros augančias eiles, nuo gruodžio vidurio Klaipėdoje iki valandos ribojamas automobilių krovimo laikas viešose stotelėse - dabar jomis galima naudotis dvi–keturias valandas.
  • DEGALAI: Benzinas Lietuvoje per savaitę atpigo vidutiniškai trimis, dyzelinis kuras – penkiais centais, degalai čia išlieka pigiausi Baltijos šalyse,pranešė Lietuvos energetikos agentūra.
  • TIEKĖJAS: „Energijos skirstymo operatorius“ duomenimis, nepriklausomą elektros energijos tiekėją Lietuvoje pasirinko daugiau nei 1,2 mln. namų ūkių, tuo metu tarp tebevykstančio trečiojo etapo klientų tai padarė kas antras.
  • ATOTRŪKIS: Vidutinio darbo užmokesčio atotrūkis tarp šalies regionų trečiąjį ketvirtį siekė 345,7 eurų ir per ketvirtį sumažėjo 11,1 euro, skelbia Statistikos departamentas.
  • AKCIJOS: Valstybės valdoma bendrovė „Klaipėdos nafta“ savo darbuotojams ir vadovams neturėjo teisės nemokamai suteikti akcijų, nusprendė teismas; jo sprendimu niekinėmis bei negaliojančiomis pripažintos 357 akcijų suteikimo sutartys.
  • AKCIJA: Valstybinių miškų urėdija skelbia, kad gruodžio 20 d. nuo 15 iki 18 val. miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje šventėms besiruošiantiems gyventojams dovanos nemokamas eglių šakas.
  • STIPENDIJA: Nuo kitų mokslo metų vokiečių ar prancūzų kalbos pedagogikos studijas pasirinkę studentai galės gauti 300 eurų stipendijas, nurodė Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas Dainoras Lukas.
  • PRIMINIMAS: Kultūros įstaigoms, asociacijoms bei renginių organizatoriams primenamos Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų rekomendacijos laikinai apriboti bendradarbiavimą ir nekviesti į Lietuvą Rusijos atlikėjų ir kultūros veikėjų, išskyrus tuos, kurie viešai pasmerkė Kremliaus režimo karinę agresiją prieš Ukrainą ir demokratinį pasaulį.
  • NELAIMĖ: Klaipėdos uoste penktadienio rytą pro bortą į vandenį įkrito laivo įgulos narys, paieškai pakeltas sraigtasparnis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokią atsakomybę už pandemijos valdymą reikėtų pritaikyti valdžiai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-9 -3 C

-2 0 C

 

-4 +1 C

-4 -1 C

-1 +1 C

 

-4 0 C

0-3 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s