respublika.lt

Idealių atostogų formulė

2022 liepos 31 15:23:00
Parengė Milda KUNSKAITĖ

Nepamiršti paso, nusipirkti kremo nuo saulės, skubiai rasti idealų maudymuką, prieš išvažiuojant darbe atsakyti į visus laiškus... Tikriausiai ne vieni atpažįstate save, nervingai besiruošiančius į ilgai lauktą atostogų kelionę. Būtų galima manyti, kad vos įsėdus į lėktuvą ar automobilį, visi nuogąstavimai lieka namuose. Bet ne! Tai ar vis dėlto egzistuoja idealių atostogų formulė?

×
nuotr. 1 nuotr.
Atsipalaiduokite - juk jums atostogos! EPA-Eltos nuotr.

 

Dažniausiai stresas tampa mūsų palydovu: išsikeliame tikslą aplankyti visas įžymybes, paragauti visų švediško stalo patiekalų, prisiverčiame gulėti paplūdimyje, kad kūnas idealiai įrustų. Dėl viso to ne tik fiziškai pavargstame, bet ir jaučiame emocinį nuovargį ir nepasitenkinimą.

1 patarimas. Informacinė detoksikacija

Užbaikite visus darbo ir asmeninius reikalus iki atostogų pradžios ir ramia sąžine išjunkite visus savo elektroninius įrenginius. Geriau atsijungti ne tik nuo nesibaigiančių žinučių iš darbo, bet ir nuo bendrojo naujienų srauto. Sutikite, ten retai sužinosi ką nors gero. Taip protą atlaisvinsite nuo visų kasdieninių rūpesčių ir liksite vienas su savimi ir savo vidiniu „aš". Tai yra puikus šansas pagerinti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.

Bet jeigu priklausote tam žmonių tipui, kurie išvykoje derina darbus ir poilsį, ir informacinė detoksikacija jums yra neįvykdomas uždavinys, ir tai nėra neišsprendžiama problema! Tokiu atveju pradėkite dieną, kaip esate pratę: papusryčiaukite, atsakykite į svarbius skambučius, parašykite dalykinius laiškus. Vienintelis svarbus dalykas - neištempkite šio „malonumo" per visą dieną, skirkite tam ribotą valandų skaičių, pavyzdžiui, 4 valandas. Daugelio tyrimų duomenimis, būtent tokį laiką žmogus gali išlikti maksimaliai darbingas. Po pietų atidėkite telefoną į šalį, apsilankykite vietos restoranėliuose, vakare pasivaikščiokite pajūriu, užsirašykite į SPA procedūras. Tada išvyka bus idealus darbo ir poilsio derinys.

2 patarimas. Susipažinkite su naujais žmonėmis

Kelionėje atsisakę interneto įgysite daug daugiau laiko bendrauti gyvai. Mūsų gyvenime dažnai būna pernelyg daug rutinos, o pažintys su naujais žmonėmis į jį visada įneša netikėtumo. Nebijokite pasirodyti įkyrūs ir pirmi ką nors užkalbinti. Pasidomėkite naujųjų pažįstamų įspūdžiais, nuomone apie viešbutį, kuriame apsistojote, paprašykite patarti, ką verta apžiūrėti šioje išvykoje. Tokie neįpareigojantys pokalbiai gali jums padovanoti ne tik ryškių emocijų ir prisiminimų, bet ir naujų ryšių, draugų iš kitų miestų ir šalių.

3 patarimas. Rašykite dienoraštį

Būtinai bent trumpai užsirašykite, kuo buvo ypatinga diena naujoje vietoje. Užsirašinėkite absoliučiai viską: faktus, įspūdžius, posakius, kurie jus privertė susimąstyti, arba mintis, kurios tądien atėjo į galvą. Taip galėsite užfiksuoti malonius prisiminimus ir ilgai išsaugoti juos atmintyje. Ir dar: skaitinėdami savo užrašus, geriau suprasite save ir tai, kas jūsų gyvenimui suteikia ryškiausių ir maloniausių emocijų.

4 patarimas. Sveikatinimo turizmas

Šiandien itin populiarios tampa vadinamosios wellness - kelionės. Patį terminą, tiesiogine prasme reiškiantį „gerą sveikatą", 1959 m. pasiūlė amerikietis gydytojas Helbertas Danas (Halbert Dunn), kai formulavo sveikatingumo didinimo ne vien fiziniais pratimais koncepciją. Išties wellness turizmas neturi nieko bendra su gydomąja mankšta. Veikiau tai yra galimybė atsikratyti triukšmingo didmiesčio įtampos bei stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą. Tokios kelionės išsiskiria dėmesiu mitybai, į jas įtraukiamos meditacijos praktikos, kūno priežiūros procedūros - vonios, druskos kambariai ir pan. Po tokio poilsio tikrai neparsivešite papildomų svorio kilogramų arba padidėjusio nervingumo.

Ekologinis ir sveikatinimo turizmas atokiuose kampeliuose, privatumas ir veiklos pobūdžio pasikeitimas dažnai padeda didinti kūrybingumą, į uždavinių sprendimus pažiūrėti kitokiu žvilgsniu. Gamta ne tik gydo, bet ir įkvepia, padeda įprastus dalykus įvertinti kitaip.

5 patarimas. Iš anksto planuokite, kaip grįšite

Kiekvienam yra tekę bent kartą patirti pasyvumą po atostogų: nuotaika prasta, po jūros ir saulės dirbti visai nesinori. Būtent todėl yra svarbu prie darbo grįžti palaipsniui. Likus porai dienų iki atostogų pabaigos pasiruoškite komplektą drabužių, su kuriais eisite į darbą, susidėliokite darbų planą, kad išvengtumėte staigaus pasinėrimo į darbą. Juk jūsų organizmas gali tiesiog nespėti prisitaikyti prie pasikeitimų! Grįžę į darbą, pasistenkite iki vėlumos biure neužsisėdėti, nedirbti viršvalandžių, nesinešti darbo namo - leiskite sau palengva prisitaikyti prie darbo kasdienybės. O dar pradėkite planuoti kitą atostogų kelionę! Tai yra, ko gera, veiksmingiausia priemonė nuo poatostoginės depresijos.

Rūpintis savimi - tai naujasis žmonių, kurie galvoja apie ateitį, gyvenimo stilius. Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, kad atostogos būtų idealios, reikia gerokai padirbėti su savimi ir savo įpročiais. Labai svarbu siekti darbo ir poilsio harmonijos, nes nuolatos jaučiant stresą poilsis bus tik trumpas atokvėpis, po kurio vėl tuojau pat grįšite į ankstesnę būseną. Rūpinkitės savimi ir mokykitės iš tiesų ilsėtis!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • SKURDAS: Daugiau nei trečdalis – 37 proc. Lietuvos žmonių mano, kad socialinės išmokos yra per mažos ir neapsaugo nuo skurdo, rodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atlikta apklausa.
  • REITINGAI: Dalykiniuose universitetų ir kolegijų reitinguose atitinkamai pirmauja Vilniaus universitetas ir Vilniaus kolegija, rodo žurnalo „Reitingai“ paskelbti vertinimai.
  • ASAMBLĖJA: Pasibaigusioje 12-ojoje trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamento narių asamblėjos sesijoje priimtoje deklaracijoje pažymima, kad vienintelis būdas po karo užtikrinti taiką, ilgalaikį stabilumą ir saugumą Ukrainoje ir NATO valstybėse narėse – suteikti Ukrainai narystę NATO.
  • GINKLAI: Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė jo vadovo Lauryno Kasčiūno siūlymui neleisti rusams ir baltarusiams Lietuvoje turėti ginklą.
  • FRAKCIJA: Mykolo Majausko likimas Seimo konservatorių gretose bus sprendžiamas ketvirtadienį, sako Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
  • TURTAS: Už Vidmanto Kučinsko anksčiau kontroliuotos bankrutuojančios Marijampolės trąšų įmonės „Arvi fertis“ turtą Marijampolėje prašoma 10 mln. eurų, skelbia tinklalapis e.varžytynės.
  • ODONTOLOGIJA: Į Klaipėdos teisėsaugos akiratį pakliuvo odontologinėmis prekėmis prekiaujanti įmonė ir iš jos prekes pirkusios 6 bendrovės bei 2 fiziniai asmenys, teikę odontologines paslaugas.
  • KAINODARA: „Ignitis“ vienašališkai pakeitus nefiksuotos kainos planą ir vietoje jo klientams pasiūlius pasirašyti fiksuotą trejų metų sutartį, Seimo liberalai aiškinsis, kodėl bendrovė priima sprendimus už savo klientus, nors šie yra pasirinkę sau optimalią kainodarą.
  • KANDIDATĖ: Seimui į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas pateikta Agnės Tikniūtės kandidatūra - ji šiuo metu dirba Lietuvos apeliaciniame teisme.
  • KANAPĖS: Seimas nusiteikęs išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje leidžiant sodinti daugiau šių augalų veislių, o taip pat palengvinti jų gaminių tiekimą rinkai.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar dešimtokai turėtų likti gimnazijoje, jei neišlaiko pasiekimų patikrinimo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +3 C

-3 +3 C

 

-15 -5 C

-4 +2 C

-7 +1 C

 

-11 -5 C

0-8 m/s

0-8 m/s

 

0-5 m/s