Kokybiškas miegas lemia puikią fizinę ir emocinę sveikatą, darbingumą, produktyvumą, turi įtakos netgi santykiams. Tačiau norėdami gerai išsimiegoti vasarą, neretai patiriame iššūkių, nes poilsį gali sugadinti karštis, per didelis fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, netinkamas maistas ar patalynė. Todėl ekspertė pasakoja, kokie veiksniai lemia miego kokybę šiltuoju metu sezonu.
Miego svarba, sako baldų salonų tinklo „Gintaro baldai" čiužinių ekspertė Silvija Budrienė, yra nenuginčijama. Miegodami praleidžiame trečdalį savo gyvenimo, o nekokybiškai pailsėję ne tik patiriame stresą ar tampame nervingesni, bet ir galime sukelti iššūkių sveikatai. Kad taip neatsitiktų, anot ekspertės, turime susirūpinti miego kokybe ir ji ypač aktuali karštuoju sezonu.
„Aukšta temperatūra gali pabloginti miegą. Norint gerai išsimiegoti, reikia vėsos ir tamsos. Optimaliausia temperatūra naktį turėtų siekti 19-20 laipsnių, ir pats pirmasis veiksmas, kurio griebėmės vasarą užklupus karščiams - imame vėdinti namus. Tačiau tai ne visada darome teisingai", - pastebi S.Budrienė.
Namus reiktų vėdinti ne visą dieną pravėrus kiekvieną langą, mat per juos lauko karštis patenka į vidų. Verčiau, anot pašnekovės, tai daryti anksti ryte ir vėlai vakare, kai oro temperatūra yra žemesnė. O kuomet namai bus atvėsę prieš pat miegą, pailsėti pavyks geriau.
Ilsėtis turėtume reguliariai - gultis ir keltis tuo pačiu laiku, laikytis miego režimo. Užmigsime lengviau, jei vakare negersime kofeino turinčių gėrimų. Taip pat - 3-4 valandas prieš miegą nevalgysime sunkaus, riebaus ir aštraus maisto, vengsime cukraus.
„Geram miegui svarbus ir fizinis aktyvumas. Tačiau vakare turėtume rinktis ne intensyvų sportą, bet ramesnę veiklą. Kokybiškai naktį pailsėsime, jei bent pusvalandį prieš miegą nesinaudosime išmaniaisiais įrenginiais, nežiūrėsime televizoriaus. Verčiau pasivaikščioti, paskaityti knygą", - rekomenduoja S.Budrienė.
Kokybiškam miegui svarbios ne tik praktiškos gudrybės, bet ir esminės miegamojo sudedamosios - tinkamas čiužinys bei patalynė. Kalbėdama apie pirmuosius, ekspertė pataria nesivadovauti vien mitais.
Jos teigimu, daugelis žmonių galvoja - patys kokybiškiausi yra spyruokliniai čiužiniai. Tačiau rinkoje pastariesiems yra nemažai alternatyvų.
„Putų poliuretano arba porolono čiužiniai - ilgaamžiai, puikiai prisitaiko prie kūno formų, yra be galo elastingi. Labai svarbu, kad šie čiužiniai tinka netgi alergiškiems žmonėms. Juose nesiveisia bakterijos, nesikaupia daug dulkių erkučių. Naujosios kartos putų poliuretano čiužiniuose lengvai cirkuliuoja oras, greitai išgarinama drėgmė. Taip pat šie gaminiai prisotinami natūralių eterinių aliejų, pavyzdžiui - levandų ar spygliuočių, kurie veikia antibakteriškai, užkerta galimybę veistis mikroorganizmams, o patogumą užtikrina net keli komforto sluoksniai", - pabrėžia ekspertė.