Netrukus ateisiantys 2023-ieji - Triušio metai - pradės dar vieną astrologinį 12 metų ciklą. Nors Triušio ženklo metais (1975) gimusiems advokatui, teisės mokslų daktarui Ignui VĖGĖLEI ir pasaulio galiūnui Žydrūnui SAVICKUI sėkmės ir taip netrūksta, dangaus kūnai jos šiems vyrams, kaip ir kitiems Triušio ženklo atstovams, žada dar daugiau. Tad „TV publika" pasidomėjo, ką jie mano apie sėkmę ir ko Naujaisiais metais jie linki sau ir Lietuvai.
- Ar tikite sėkme? - paklausėme garsių Triušio metų ženklo atstovų.
Ignas VĖGĖLĖ: Visada gyvenime esu optimistas. Ir sunkiausiose akimirkose galvoju apie pozityvą. Tas ir Lietuvai labai tinka. Girdžiu sakant: va, krizė, kažkam sunku valdyti. Nieko panašaus. Protingas, gudrus valdytojas bet kokioje krizėje įžiūri galimybę surasti ir išvairuoti laivą tarp tų bangų į saugų, šiltą, patogų uostą. Aš jau nesiviliu, kad taip atsitiks su šia valdančiąja dauguma, nes kiek begalima jiems kalbėti, jie tiesiog negirdi. Toks įspūdis, kad, uždaryti savo burbule, valdantieji prarado klausą. Tačiau aš viliuosi, kad šitos krizės, kurios didele dalimi yra sukeltos mūsų pačių negebėjimo valdyti, parodė visuomenei, tiesiog sukrėtė ją taip, kad visuomenė labai atidžiai rinksis valdančiuosius ateityje.
Žydrūnas SAVICKAS: Tikiu sėkme, nes man ne kartą yra pasisekę gyvenime, bet sėkmė susideda iš daug faktorių. Žinoma, absoliučios sėkmės nebūna - reikia įdėti darbo, pastangų ir tik tada ateina sėkmė. Taip yra visuose gyvenimo dalykuose, ne tik sporte. Sėkmingi žmonės daug dirba, tiki sėkme, nes jei nieko nedarysi, sėkmė nenusišypsos.
- Kaip apskritai reaguojate į astrologines prognozes ir, pavyzdžiui, į tai, jog Naujaisiais metais gausite daugiau sėkmės nei kiti, nes tai jūsų ženklo metai?
I.VĖGĖLĖ: Tai yra linksmas gyvenimo kasdienybės praskaidrinimas, kaip anekdotas, kalbantis su draugais. Ar aš tikiu, kad metai man bus labiau sėkmingi? Aš tikrai esu pakankamai pasiekęs ir džiaugiuosi tuo, ką man pavyko pasiekti. Ar Dievas duos daugiau kažko pasiekti, ar suteiks dar kažkokių šansų, galimybių, matysime. Niekada neskubinu vežimo prieš arklį.
O kalbant apie tuos spėjimus, žinoma, žmogus nėra atsietas tiek nuo dangaus kūnų, tiek nuo Žemės energetikos ar visos visatos energetikos - mes esame gamtos vaikai. Tad akivaizdu, kad yra vienokia ar kitokia įtaka ir šių dėmenų. Bet kiek ji iš tiesų tikra, kiek mes gebame atspėti ją, kiek mes teisingai ją atspėjame, čia jau kitas dalykas.
Ž.SAVICKAS: Kažkaip nepastebėjau ankstesniais Triušio metais, kad jie būtų kažkuo ypatingi, man kažkaip visada sekdavosi. Ką apskritai manau apie Triušio metus? Manau, kad astrologija vis tik yra mokslas, trunkantis tūkstantmečius, ir kad žvaigždės daro įtaką. Yra likimas, karma, bet manau, kad pats žmogus yra savo gyvenimo šeimininkas ir gali viską pakeisti sau teigiama linkme, gali iš blogiausios situacijos išeiti į pozityvią. Visi mes paskaitome tas astrologines prognozes kiekvienam Zodiako ženklui, bet iš tikrųjų pats žmogus savyje turi turėti stiprybės ir siekti savo tikslų.
- Ko palinkėtumėte sau ir Lietuvai? Ko mums šiandien labiausiai trūksta?
I.VĖGĖLĖ: Aš palinkėčiau ne žodžiais, bet darbais atsisukti į kiekvieną žmogų. Nes trūko įsiklausymo, pamatymo, pagarbos. Kviečiu matyti žmoguje žmogų ir puoselėti orumą. Noriu visiems palinkėti sveikatos. Ir visai Lietuvai palinkėti sveikatos, tiek tiesiogine, tiek netiesiogine prasme. Noriu palinkėti ramybės, kurios mes jau neturime trečius metus, taip pat taikos. Ir dar noriu palinkėti ekonominės gerovės, nors šiandien sunku to linkėti, nes netikiu, kad tai įvyktų 2023 metais. Bet tikiu, kad galima šio tikslo pasiekti per ketvertą- penketą metų. Pasiekti ekonominės gerovės ne tik išrinktai grupei žmonių, bet gerovės visiems - orios ekonominės gerovės.
Ž.SAVICKAS: Sau palinkėčiau sveikatos, stiprybės ir išlikti savimi. Nes išties šiais laikais, kai bandoma visaip žmogų sutramdyti, įsprausti į rėmus, sunku išlikti savimi. Daug žmonių palūžta arba prisitaiko ir gyvena tokį prisitaikėlišką gyvenimą. Norėčiau, kad netektų niekada būti prisitaikėliu, kad visada turėčiau savo laisvą nuomonę ir galėčiau ją išsakyti garsiai, ne tik savo mintyse.
Lietuvai noriu palinkėti, kad mes visi padarytume didelį žingsnį mūsų valstybės atgavimo link. Nes ateinantys metai bus labai svarbūs - turime rinkimus į savivaldybes. Ir šiuose rinkimuose mes galime parodyti, kad mes, lietuviai, norime Lietuvoje būti šeimininkais, todėl turime nerinkti tų žmonių, tų partijų atstovų, kurie mus pardavė. Visiems reikėtų truputį paanalizuoti, pasidomėti - ne šiaip nueiti į rinkimus, bet įdėti ir darbo, kad surastume tinkamus kandidatus, už kuriuos verta būtų balsuoti.
- Kokią vietą jūsų gyvenime užima simboliai? Turite talismaną?
I.VĖGĖLĖ: Kažkokius gyvenimo talismanus arba simbolius turbūt kiekvienas turime, nes tai irgi gyvenimo pramoga, paįvairinimas. Keliaudamas pasiimu vieną nedidelį talismaną, kurį, jei pamirštu, šeima įbruka į lagaminą. Renku pelėdas, pavyzdžiui. Namuose turiu pakankamai gražią pelėdų skulptūrėlių iš įvairių šalių kolekciją. O pradėjo man pelėdas dovanoti tėveliai - pirma pelėda buvo padovanota, kai aš apsigyniau disertaciją. Pelėda - išminties simbolis, noras bandyti pasiekti išminties. Kiek man tai pavyksta, kiek ne, bet tokį simbolį turiu.
Ž.SAVICKAS: Simboliams neskiriu reikšmės, neturiu talismano. Anksčiau turėdavau, bet manau, kad tai yra žmogaus tikėjimas. Jei žmogus turi talismaną ir tiki, kad jis jam padeda, tai ir padeda, nes viskas yra pasitikėjime savimi. Ir aišku, tikėjime Dievu. Man geriausias „talismanas" yra pasimelsti prieš varžybas ir paprašyti Dievo pagalbos. Iš tikrųjų tokių dalykų yra nutikę gyvenime, kai iš beviltiškos situacijos pasisekdavo laimėti varžybas. Ir kituose gyvenimo dalykuose esu tą patyręs ne kartą. Ir tai net ne sėkmė būtų, bet tai galima būtų pavadinti stebuklu.
- Gerbiamas Ignai, ar jums palankios sociologinės apklausos turi įtakos sprendimui pakovoti dėl Lietuvos prezidento posto?
I.VĖGĖLĖ: Mes negalime numanyti, kas bus po savaitės, mėnesio, ką jau kalbėti apie visus metus. Realybė yra labai kintanti. Ir ji keičiasi greičiau nei mes galime numanyti. Sociologinės apklausos duoda emocinę visuomenės nuotrauką. Pirmas klausimas, kiek jos yra tikros, pagrįstos. Antras klausimas, kaip ta visuomenės nuotaika kis. Mes žinome, kas yra politika. Nors aš pats dar nepareiškiau, kad esu ar noriu būti politikas, bet mane jau tokiu paišo. Žinoma, kai jau tampi tokiu tariamu politiku, prasideda įvairios viešųjų ryšių technologijos.
Viešųjų ryšių prasme šiandien nuotaika vienokia, bet, žiūrėk, paskleis kokį nors gandą, ir visuomenės nuotaika gali persisverti į priešingą pusę. Geriausias pavyzdys yra Mykolas Majauskas. Buvo konservatorius, vienas aršiausių, tokių labai įdomių dalykų darė, ir su mokestiniais siūlymais ir t.t. Ir staiga jis susipyksta su konservatoriais, nors sako, jog nesipyksta, bet toks viešas susipykimas, išėjimas iš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų pakeičia visuomenės nuomonę jam itin palankia linkme - apklausose jis vos nelaimi mero rinkimų. Tai pavyzdys, kaip svyruoja ta visuomenės nuomonė.
Aš į teigiamas apklausas žiūriu ir suprantu jas tokioje ilgalaikėje perspektyvoje, kad darau teisingą darbą, kad atkreipiu dėmesį į tuos valdžios sprendimus, kurie yra ydingi ir kurie akivaizdžiai pažeidžia žmogaus teises ir laisves, kurie visuomenėje sukelia daug baimių. Tad matydamas tas visuomenės apklausas, jaučiu, kad viską darau gerai - atkreipiu visuomenės dėmesį, pasakau, kas ne taip - jie, valdantieji, nors ir retai, bet kažką pataiso, bent sureaguoja, kai yra įstumti į kampą. Tas buvo su Galimybių pasais, su bankų duomenimis. Tai yra tokios nedidelės pergalės, kiek įmanoma šitoje politinėje arenoje, realybėje pasiekti kokių nors pergalių.
- Žydrūnai, esate pilietiškai aktyvus žmogus, pasisakantis įvairiais visuomenei svarbiais klausimais. Gal pasuksite į politiką?
Ž.SAVICKAS: Visko gali būti. Jei bus tinkama jėga su tinkamomis idėjomis, tai niekada nesakyk niekada.