Euro' 2024: Čempionai greitai atsigavo po žaibiško albanų smūgio

(0)
Publikuota: 2024 birželio 15 23:56:36, Arūnas Abromaitis
×
Nedimas Bajramis įmušė greičiausią įvartį, bet albanų tai neišgelbėjo. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionato B grupės mačas tarp Italijos ir Albanijos rinktinių prasidėjo įspūdingai - jame įmuštas greičiausias įvartis turnyro istorijoje. Juo pasižymėjo albanas Nedimas Bajramis, tačiau čempionų titulą ginantys italai greitai atsakė dviem įvarčiais ir laimėjo 2:1.

Dortmundo stadione iškart pakvipo sensacija - N.Bajramis taikliai smūgiavo sužaidus vos 23 sek. Taip albanas pagerino Europos čempionatų rekordą. Iki jo smūgio greičiausias įvartis buvo įmuštas 2004 m., kai rusas Dmitrijus Kiričenko pasiuntė kamuolį į graikų vartus 67-ą sekundę.

Jei Europos čempionai ir buvo šokiruoti, tai neilgam. 11 min. įvarčiu atsakė Alesandras Bastonis (Alessandro Bastoni), o 16 min. italus į priekį išvedė Nikolas Barela (Nicolo Barella). Per pirmąjį kėlinį į albanų vartus galėjo kristi ir daugiau įvarčių. 33 min. Davidė Fratezis (Davide Frattesi) pataikė į virpstą.

Antrajame kėlinyje italai pernelyg nesiveržė į priekį, bet kontroliavo padėtį, neleido varžovams kurti pavojingų atakų. Rimtą progą albanai sukūrė tik rungtynių pabaigoje, tačiau Europos čempionus išgelbėjo vartininkas Džanluidžis Donaruma (Gianluigi Donnarumma).

Primename, kad pirmosiose B grupės rungtynėse ispanai 3:0 nugalėjo kroatus.