Euro'2024: Anglai vos išvengė fiasko ir po pratęsimo įveikė slovakus

(24)
Publikuota: 2024 birželio 30 20:52:40, Arūnas Abromaitis
×
Džudo Belingemo ir Hario Keino įvarčiai išvedė anglus į ketvirtfinalį. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionato aštuntfinalio mače Gelzenkirchene labai nedaug trūko iki sensacijos. Vicečempionė Anglijos rinktinė išsigelbėjo per teisėjo pridėtą laiką, išplėšė pratęsimą ir po jo 2:1 nugalėjo Slovakijos ekipą.

Pirmąją vietą savo grupėje užėmę, bet sirgalius nykiu žaidimu nuvylę anglai nykiai pradėjo ir atkrintamąsias varžybas. Jie ilgiau valdė kamuolį, tačiau slovakai žaidė drąsiai ir rengė nemažiau pavojingas atakas nei favoritai. Viena iš jų baigėsi įvarčiu - 25 min. pasižymėjo nuo gynėjų pabėgęs Ivanas Šrancas (Ivan Schranz). Anglai per visą pirmąjį kėlinį taip ir neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą.

Antrojo kėlinio pradžioje Filas Fodenas (Phil Foden) pasiuntė kamuolį į vartus, bet po peržiūros įvartis neįskaitytas dėl nuošalės. Netrukus slovakai vos neįmušė iš aikštės vidurio, pasinaudoję varžovų klaida ir vartininko Džordano Pikfordo (Jordan Pickford) išėjimu iš vartų.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, anglai dukart buvo arti tikslo. Po Hario Keino (Harry Kane) smūgio galva kamuolys skriejo šalia virpsto, po tolimo Deklano Raiso (Declan Rice) smūgio - atsitrenkė į virpstą. Pratęsimą jie išplėšė tik 5-ąją teisėjo pridėto laiko minutę, kai nuostabų įvartį smūgiu „žirklėmis" įmušė Džudas Belingemas (Jude Bellingham).

Slovakai antrojo kėlinio pabaigoje atrodė labai pavargę. Nenuostabu, kad jie atsilaikė neilgai - jau pirmąją prątesimo minutę H.Keinas įmušė įvartį galva. Po įvarčio anglai iškart atsitraukė prie savų vartų, atidavė slovakams iniciatyvą ir kartą vos neprisižaidė, tačiau galų gale pasiekė reikiamą rezultatą.

Dvejos pirmosios aštuntfinalio rungtynės įvyko anksčiau, šeštadienį. Į ketvirtfinalį žengė Šveicarija ir Europos čempionato šeimininkė Vokietija. Jos abi pasiekė pergales 2:0. Šveicarai tokiu rezultatu nugalėjo Europos čempionės titulo neapgynusius italus, o vokiečiai įveikė danus. Anglai ketvirtfinalyje susitiks su šveicarais.