Euro'2024: be lyderio žaidę lenkai nusileido olandams

(6)
Publikuota: 2024 birželio 16 17:51:45, Arūnas Abromaitis
×
Lemiamą įvartį įmušė Voutas Veghorstas. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionato D grupės rungtynėse Hamburge susitiko Lenkijos ir Nyderlandų rinktinės. Be traumuoto Roberto Levandovskio (Robert Lewandowski) žaidę lenkai pralaimėjo 1:2.

Pirmajame kėlinyje įvarčiais virto dvi atakos. 16 min. lenkai išsiveržė į priekį, kai galva taikliai smūgiavo R.Levandovskį atakos smaigalyje pakeitęs Adamas Buksa. Olandai išlygino rezultatą 29 min. - kamuolys atsidūrė vartuose po Kodžio Gakpo (Cody Gakpo) smūgio iš toli ir rikošeto. Per teisėjo pridėtą pirmojo kėlinio laiką puikios progos neišnaudojo Nyderlandų rinktinės puolėjas Memfis Depajus (Memphis Depay).

Antrojo kėlinio pradžioje olandai užgulė varžovų vartus, tačiau lenkai atsilaikė ir patys sukūrė kelias pavojingas atakas. Po to iniciatyvą vėl perėmė „oranžiniai". Skylė lenkų gynyboje atsivėrė 83 min., kai be priežiūros prieš vartus paliktas Voutas Veghorstas (Wout Weghorst) taikliai smūgiavo iš kelių metrų atstumo. Beje, šis puolėjas aikštėje pasirodė tik 81 min.

89 min. lenkai galėjo išplėšti lygiąsias, tačiau labai pavojingą Jakubo Piotrovskio (Jakub Piotrowski) smūgį iš arti atrėmė vartininkas Bartas Vengriubenas (Bart Venbruggen), tad mūsų kaimynai čempionatą pradėjo nesėkme.