Euro'2024: Didelė persvara, bet tik vienas įvartis - ispanai nugalėjo italus

(4)
Publikuota: 2024 birželio 20 23:54:46, Arūnas Abromaitis
×
Ispanijos rinktinė pasiekė antrą pergalę. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionato B grupės rungtynėse Gelzenkirchene įvyko dviejų elitinių rinktinių akistata. Ją laimėjo Ispanijos futbolininkai, 1:0 įveikę čempionų titulą ginančius italus.

Pirmajame kėlinyje aiškią persvarą turėjo ispanai, porą kartų pavojingai smūgiavę galva, išbandę italų vartininko Džanluidžio Donarumos (Gianluigi Donnarumma) budrumą ir smūgiais iš toli. Rungtynėms įpusėjus pagal smūgius ispanai pirmavo 9-1, pagal smūgius į vartų plotą - 4-0, bet švieslentėje tebedegė nuliai.

Po pertraukos ispanai ir toliau atakavo, o įvarčiu persvara pavirto 55 min., kai italas Rikardas Kalafioris (Riccardo Calafiori) nukreipė kamuolį į savo vartus. 70 min. persvaros vos nepadidino Nikas Viljamsas (Nico Williams), sudrebinęs vartų konstrukciją. Ispanai galėjo laimėti gerokai didesniu skirtumu, bet tenkinosi minimalia pergale 1:0.

Primename, kad kitose B grupės antrojo turo rungtynėse Kroatija ir Albanija sužaidė lygiosiomis 2:2. 6 taškus surinkę ispanai jau užsitikrino vietą aštuntfinalyje. Italija turi 3, Kroatija ir Albanija - po 1 tašką. Trečiajame ture birželio 24 d. Ispanija žais su Albanija, Italija - su Kroatija.