Euro'2024: Netikėtumas Frankfurte - slovakai skėlė antausį belgams

(11)
Publikuota: 2024 birželio 17 20:54:55, Arūnas Abromaitis
×
Slovakai švenčia įvartį į belgų vartus. EPA-Eltos nuotr.

E grupė favorite vadinama Belgijos rinktinė Europos čempionatą pradėjo nesėkme. Ji Frankfurte 0:1 pralaimėjo Slovakijos ekipai. Du Belgijos puolėjo Romelu Lukaku įvarčiai buvo atšaukti po vaizdo peržiūrų.

Belgai jau pirmosiomis minutėmis porą kartų buvo arti įvarčio, tačiau įmušė ne jie, o slovakai. Po to, kai belgai suklydo prie savo vartų, smūgiavo Jurajus Kucka, jo smūgį atrėmė vartininkas, bet kamuolys atšoko Ivanui Šrancui (Ivan Schranz), kuris ir užbaigė darbą. Įvartis krito 7 min.

Iki kėlinio pabaigos belgai taip ir neįgijo žaidybinės persvaros. Negana to, prieš pertrauką slovakai turėjo porą galimybių padidinti skirtumą. Savo ruožtu R.Lukaku neįmušė įvarčio išbėgęs vienas prieš vartininką.

Po pertraukos komandos draugai sukūrė R.Lukaku dar keletą progų ir viename iš epizodų puolėjas pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau po vaizdo peržiūros įvartis atšauktas dėl nuošalės. Progas vieną po kitos švaistė ir kiti Belgijos rinktinės futbolininkai, po Johano Bakajoko (Yohan Bakayoko) smūgio kamuolį nuo tuščių vartų linijos atmušė gynėjas.

Mačo pabaigoje R.Lukaku įmušė dar kartą. Teisėjas dar kartą pasitelkė vaizdo peržiūrą ir dar kartą įvartį atšaukė. Šįkart užfiksuota, kad perdavimą puolėjui atlikęs Loisas Openda prieš tai sužaidė ranka.

Pirmosiose E grupės rungtynėse Rumunija 3:0 nugalėjo Ukrainą.