Euro'2024: Paskutinę akimirką išsigelbėję čempionai įstūmė į kampą kroatus

(1)
Publikuota: 2024 birželio 25 00:05:06, Arūnas Abromaitis
×
Italijos futbolininkai išplėšė lygiąsias. EPA-Eltos nuotr.

Europos futbolo čempionate pasibaigė B grupės kovos. Antrąją vietą išplėšė čempionės titulą ginanti Italijos rinktinė, įmušusi įvartį per teisėjo pridėtą laiką ir sužaidusi 1:1 su Kroatijos komanda. Pastarosios šansai patekti į aštuntfinalį yra minimalūs. Pirmi B grupėje finišavo ispanai, trečiajame ture 1:0 nugalėję albanus.

Po dviejų turų Italija turėjo 3, Kroatija - 1 tašką. Šių komandų susitikime Leipcige pergalės labiau reikėjo kroatams, kurie aktyviau pradėjo rungtynes ir turėjo teritorinę persvarą, bet ši persvara nevirto smūgiais į vartus. Kėlinio viduryje keletą pavojingų atakų sukūrė italai, kroatus gelbėjo vartininkas Dominikas Livakovičius.

52 min. Davidė Fratezis (Davide Frattesi) baudos aikštelėje sužaidė ranka ir į italų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, tačiau Lukos Modričiaus smūgį atrėmė Džanluidžis Donaruma (Gianluigi Donnarumma). Kitoje atakoje kroatai visgi pasiekė savo. Dž.Donaruma atrėmė dar vieną labai pavojingą smūgį, tačiau prie kamuolio pirmas pribėgo ir įvartį įmušė tas pats L.Modričius. Kroatai išsiveržė į priekį 55 min.

Didžiąją likusio laiko dalį Kroatijos rinktinė gynėsi užtikrintai ir atrodė, kad jai pavyks pasiekti pergalę, kuri būtų garantavusi antrąją vietą ir kelialapį į aštuntfinalį. Prie pagrindinio laiko buvo pridėtos 8 minutės ir būtent 8-ąją minutę italai išsigelbėjo. Įvartį įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Matija Zakanjis (Mattia Zaccagni).

Ispanijos ir Albanijos rungtynėse Diuseldorfe po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 1:0 ispanų naudai. 13 min. pasižymėjo Feranas Toresas (Ferran Torres). Per antrąjį kėlinį rezultatas nepasikeitė.

Ispanai surinko 9, italai - 4, kroatai - 2, albanai - 1 tašką. Primename, kad į aštuntfinalį pateks ir keturios iš šešių trečiąsias vietas užimsiančių rinktinių, tačiau kroatų šansai su 2 taškais yra labai menki.