Euro'2024: Pirmosios lygiosios - danai neįveikė slovėnų

(2)
Publikuota: 2024 birželio 16 20:49:35, Arūnas Abromaitis
×
Slovėnai sveikina įvartį įmušusį Eriką Janžą. EPA-Eltos nuotr.

Europos futbolo čempionate Vokietijoje Danijos rinktinei nepavyko pateisinti favoritės statuso akistatoje su Slovėnijos ekipa. C grupės rungtynės Štutgarte baigėsi lygiosiomis 1:1.

Danai yra nuolatiniai didžiųjų turnyrų dalyviai, 2021 m. Europos čempionate jie netgi pasiekė pusfinalį. Slovėnai Europos pirmenybėse iki šiol buvo žaidę tik vieną kartą - 2000 m., todėl dvikovos favoritais buvo laikomi skandinavai. Juo labiau kad dauguma iš jų žaidžia solidžiuose klubuose.

Pirmajame kėlinyje danai ir žaidė kaip favoritai - jie turėjo persvarą, kurią 17 min. įvarčiu pavertė Kristianas Eriksenas (Christian Eriksen).

Po pertraukos slovėnai pradėjo žaisti vis drąsiau, progas kūrė abi komandos. 76 min. Benjaminas Šeško iš toli pykštelėjo į virpstą. Šiuo atveju danai išlipo sausi iš vandens, bet jau 77 min. po tolimo Eriko Janžos smūgio ir rikošeto rezultatas tapo lygus.

Slovėnai dar kurį laiką spaudė varžovus ir galėjo persverti rezultatą. Rungtynių pabaigoje danai kiek atsigavo nuo šoko, tačiau to neužteko, kad jie gautų 3, o ne 1 tašką. Tai buvo pirmosios lygiosios šiame Europos čempionate.

Rezerviniu šių rungtynių teisėju buvo lietuvis Donatas Rumšas.