Euro'2024: po dviejų lygiųjų grupės lyderiais išliko anglai

(4)
Publikuota: 2024 birželio 20 20:50:04, Arūnas Abromaitis
×
Hario Keino įvarčio neužteko, kad anglai laimėtų. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionate sužaistos C grupės antrojo turo rungtynės, kurios baigėsi vienodais rezultatais 1:1. Taip sužaidė Anglijos ir Danijos bei Slovėnijos ir Serbijos rinktinės.

Frankfurto stadione susitiko dvi rinktinės, praėjusiame Europos čempionate patekusios tarp keturių geriausių komandų. 2021 m. anglai pusfinalyje po pratęsimo įveikė danus 2:1. Pagrindinis laikas tada baigėsi 1:1. Taip pat, kaip ir C grupės mačas Frankfurte.

Rungtynių pradžioje nė viena komanda neskubėjo strimgalviais atakuoti, žaidimas daugiau vyko aikštės viduryje. Rimtų progų per visą kėlinį beveik nebuvo, tačiau žiūrovai išvydo du įvarčius. 18 min. Kailas Volkeris (Kyle Walker) prasiveržė dešiniuoju kraštu ir parideno kamuolį į baudos aikštelės vidurį, kur perdavimą „uždarė" ir anglus į priekį išvedė Haris Keinas (Harry Kane).

Didžiąją kėlinio dalį aktyviau žaidė danai, atlygio už aktyvumą sulaukę 34 min. Mortenas Hjulmandas įvartį įmušė šiame čempionate labai populiariu būdu - smūgiu iš toli. Danas smūgiavo iš 28 metrų ir pataikė į apatinį kampą, kamuolys į tinklą įskriejo nuo virpsto.

Antrajame kėlinyje anglai buvo porą kartų suaktyvėję, įsimintiniausiu momentu tapo Filo Fodeno (Phil Foden) smūgis iš toli į virpstą, tačiau pavojingų momentų gausos nebuvo ir po pertraukos. Rungtynių pabaigoje geriau žaidė danai, neišnaudoję kelių galimybių išsiveržti į priekį.

Kitose C grupės rungtynėse Miunchene Slovėnijos ir Serbijos rinktinės taip pat sužaidė 1:1. Slovėnai išsiveržė į priekį 69 min., įvartį įmušė Žanas Karničnikas. Serbai išsigelbėjo tik penktąją teisėjo pridėto laiko minutę. Po kampinio smūgiu galva rezultatą išlygino Luka Jovičius.

Po dviejų turų Anglija turi 4, Danija ir Slovėnija - po 2, Serbija - 1 tašką. Trečiajame ture anglai žais su slovėnais, danai - su serbais.