Euro'2024: Prancūzai neįmušė, bet už juos tai padarė austrai

(5)
Publikuota: 2024 birželio 17 23:53:16, Arūnas Abromaitis
×
Maksimiljanas Vioberis (kairėje) muša įvartį į savo vartus. EPA-Eltos nuotr.

Viena iš Europos čempionato favoričių Prancūzijos rinktinė turnyrą pradėjo kuklia pergale. D grupės mače Diuseldorfe „mėlynieji" 1:0 įveikė Austrijos futbolininkus, o rungtynių baigtį nulėmė įvartis į savo vartus.

Pirmasis kėlinys priminė klasikinį futbolo posakį: neįmuši tu, įmuša tau. Šiuo atveju: neįmuši tu, įsimuši sau. 38 min. austrų gynėjas Maksimiljanas Vioberis (Maximilian Wober) galva nukreipė kamuolį į savo vartus. Pora minučių anksčiau Austrijos rinktinės saugas Kristofas Baumgartneris (Christoph Baumgartner) išbėgo vienas prieš vartininką, bet progos neišnaudojo. Įvartis į savo vartus buvo ypač apmaudus todėl, kad iki jo austrai niekuo nenusileido favoritams.

Antrajame kėlinyje austrai ir toliau žaidė drąsiai, tačiau jų atakos labai retai pasiekdavo smūgio fazę. Prancūzai sukūrė keletą pavojingų momentų, geriausią šansą turėjo Kilianas Mbapė (Kylian Mbappe), bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Mačo pabaigoje K.Mbapė atsitrenkė į varžovą ir turėjo palikti aikštę sukruvinta, o gal ir sulaužyta nosimi.

Pirmosiose D grupės rungtynėse Nyderlandų rinktinė 2:1 įveikė lenkus.