Euro'2024: Šeimininkai žengia be nuostolių, jų nesustabdė ir vengrai

(10)
Publikuota: 2024 birželio 19 20:52:32, Arūnas Abromaitis
×
Vokietijos futbolininkai švenčia įvartį. EPA-Eltos nuotr.

Europos futbolo čempionate antrąją pergalę iš eilės pasiekė šeimininkė Vokietijos rinktinė. A grupės antrojo turo mače Štutgarte ji 2:0 nugalėjo Vengrijos komandą.

Pirmajame ture vokiečiai 5:1 sutriuškino škotus, o vengrai 1:3 pralaimėjo šveicarams. Štutgarte vengrai iškart parodė, kad nesileis sumindomi taip lengvai, kaip škotai. Jie drąsiai pradėjo rungtynes, čempionato šeimininkų vartininkui Manueliui Nojeriui (Manuel Neuer) pirmajame kėlinyje teko atremti tris smūgius.

Visgi į priekį išsiveržė vokiečiai - 22 min. pasižymėjo Džamalas Musiala (Jamal Musiala). Jis tapo pirmuoju futbolininku, šiame čempionate įmušusiu du įvarčius. Kėlinio pabaigoje Dž.Musiala vos neįmušė dar kartą, o vengrai pelnė įvartį, bet jis atšauktas dėl nuošalės.

67 min. vokiečių persvarą padvigubino komandos kapitonas Ilkajus Giundoganas (Ilkay Gundogan). Po šio įvarčio šeimininkai galutinai perėmė žaidimo kontrolę ir sukūrė dar ne vieną progą. Vengrai atrodė pasimetę ir pavargę, tačiau 90 min. vienoje atakoje buvo labai arti tikslo. Po Vilio Orbano (Willi Orban) smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Jošua Kimichas (Joshua Kimmich).

Vengrai po dviejų turų lieka be taškų, o 6 taškus surinkę vokiečiai praktiškai užsitikrino vietą aštuntfinalyje.