Grandai taškų nebarstė

(0)
Publikuota: 2023 rugsėjo 22 12:26:57, Arūnas ABROMAITIS
×
Išlyginamąjį įvartį „Liverpool“ klubui pelnė Darvinas Nunjesas. EPA-Eltos nuotr.

Europos lygos grupių etapą nelengva pergale pradėjo vienas iš turnyro favoritų „Liverpool" klubas. E grupės rungtynėse Austrijoje jis atsilikinėjo, bet 3:1 įveikė Linco LASK futbolininkus. Pergales pasiekė ir šio turnyro vicečempionė „Roma" bei Konferencijų lygos laimėtojas Londono „West Ham United".

Liverpulio klubui įprasta varžytis Čempionų lygoje, bet ir persikėlęs į antrą pagal pajėgumą turnyrą jis sulaukė rimto pasipriešinimo. LASK išsiveržė į priekį 14 min., tačiau „Liverpool" išsprendė reikalus antrajame kėlinyje. 56 min. rezultatą išlygino 11 metrų baudinį realizavęs Darvinas Nunjesas (Darwin Nunez). 63 min. pasižymėjo Luisas Diasas (Luis Diaz), 88 min. pergalę įtvirtino Mohamedas Salahas.

„Sunki pradžia. Futbolininkai turbūt galvojo, kad per pirmąjį kėlinį nenuveikė nieko gero, tačiau tai netiesa. Pasakėme jiems, kad tiesiog reikia atsikratyti frustracijos ir tuomet turėsime geras galimybes viską pakreipti savo naudai. Taip ir padarėme. Esu tikrai patenkintas, nes tikėjomės sunkių rungtynių, tokios jos ir buvo. Galų gale pasiekėme pelnytą pergalę", - mačą komentavo „Liverpool" treneris Jurgenas Klopas (Jurgen Klopp).

„Mano komanda žaidė labai drąsiai, agresyviai. Pirmaudami 1:0 turėjome puikų šansą padidinti skirtumą. Po pertraukos „Liverpool" parodė, kad yra aukščiausio lygio komanda. Neprilygome varžovams, tačiau kovėmės visas 90 min.", - sakė LASK treneris Tomas Sagederis (Thomas Sageder).

Turnyro startas buvo sėkmingas dviems iš trijų Anglijos klubų. Iš laimėtos Konferencijų lygos į Europos lygą persikėlęs „West Ham United" laimėjo tokiu pačiu rezultatu, kaip ir „Liverpool" - 3:1. Jis A grupėje namie nugalėjo kuklų Serbijos klubą „Bačka Topola". Du įvarčius nugalėtojams pelnė Mohamedas Kudusas (Mohammed Kudus), vieną - Tomašas Součekas. Anglijos garbės nepavyko apginti „Brighton" vienuolikei, kuri B grupėje savo aikštėje 2:3 nusileido Atėnų klubui AEK.

Praėjusį sezoną per žingsnį nuo titulo likusi „Roma" naują kampaniją pradėjo Moldovoje, kur G grupės mače 2:1 įveikė Tiraspolio „Sheriff" futbolininkus. Pergalingą įvartį 65 min. įmušė Romelu Lukaku. Šeimininkai rungtynes baigė mažumoje, tačiau jų atstovas buvo pašalintas septintą pridėto laiko minutę, tad didelės įtakos raudona kortelė neturėjo.

„Man nepatiko mūsų pasirodymas pirmajame kėlinyje, nei asmeniniame, nei komandiniame lygyje. Mums trūko agresijos, neišpildėme to, ties kuo dirbome treniruotėse. Pasisekė, kad po pirmojo kėlinio pirmavome 1:0, mes to nenusipelnėme. Tačiau man patiko, kaip komanda reagavo į išlyginamąjį varžovų įvartį. Patiko, kaip įmušėme, kaip kūrėme progas, bet labiausiai patiko tai, kaip dominavome aikštėje", - teigė „Roma" strategas Žozė Mourinjas (Jose Mourinho).