(1)
Publikuota: 2024 rugsėjo 23 13:56:42, Arūnas Abromaitis
×
Nikola Petkovičius (dešinėje) įmušė du įvarčius. Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos futbolo A lygoje įvyko „bendravardžių" akistata - Vilniaus „Žalgiris" namie susitiko su „Kauno Žalgiriu". Lygios kovos nebuvo nė padujų, vilniečiai nušlavė varžovus 5:0. Kauniečių treneris Saulius Širmelis po mačo nedvejodamas pareiškė, kad sostinės klubas taps čempionu.

Vilniečiai jau po pirmojo kėlinio pirmavo 4:0. 10 min. Liviu Antalis realizavo 11 metrų baudinį, 24 min. skirtumą padvigubino Nikola Petkovičius. Per teisėjo pridėtą pirmojo kėlinio laiką pasižymėjo tas pats N.Petkovičius ir Paulius Golubickas. 74 min. triuškinimą smūgiu nuo 11 metrų atžymos užbaigė Ovidijus Verbickas. Po rungtynių „Žalgirio" treneris Vladimiras Čeburinas savo kalbą pradėjo būtent nuo sveikinimų O.Verbickui, nes saugo šeimoje gimė dukra.

„Bravo komandai, bravo žaidėjams. Pirmajame kėlinyje matėsi, kad komanda žaidžia būtent taip, kaip ir tarėmės. Negaliu sakyti, kad kauniečiai neturėjo momentų, jie turėjo keletą progų, tačiau taip jau futbole būna. Patys pradėjome žaisti gerokai aštriau, verčiame varžovus klysti. Šiandien netrūko labai gerų kombinacijų, vienos iš jų baigėsi įvarčiais, kitos - ne, tačiau apskritai atakų užbaigėjai pasirodė labai gerai", - svarstė V.Čeburinas.

„Žaidė viena komanda, jai ir tenka visi aplodismentai. Mes šiandien neparodėme nieko, kad pasipriešintume „Žalgiriui", kuris pelnytai taps čempionu. Vilniečiai demonstravo žymiai aukštesnę klasę nei mes buvome pasiruošę pademonstruoti", - teigė S.Širmelis.

Abejonių, kad „Žalgiris" taps čempionu, lieka vis mažiau. Vilniečiai jau 7 taškais lenkia antrąją vietą užimantį Kauno rajono klubą „Hegelmann" ir turi vienerias rungtynes atsargoje. „Hegelmann" prarado 2 taškus, savo aikštėje sužaidęs 2:2 su čempiono titulą ginančiu, bet priešpaskutinę vietą užimančiu „Panevėžiu".

Tai buvo pirmosios rungtynės naujai atidarytame Raudonvario stadione. Šeimininkai lygiąsias išplėšė pačioje mačo pabaigoje, kai ranka baudos aikštelėje sužaidęs Jovanas Čadženovičius buvo nubaustas raudona kortele, o į „Panevėžio" vartus skirtas 11 metrų baudinys. Patriko Popesku (Patrick Popescu) smūgį atrėmė vartininkas Emilis Timburas, tačiau antruoju bandymu rumunas pasiuntė kamuolį į vartus.

Kitose rungtynėse Gargždų „Banga" išvykoje 2:0 nugalėjo Telšių „Džiugą", Vilniaus rajono „TransINVEST" namie taip pat 2:0 įveikė „Šiaulius", o mačas tarp Alytaus „Dainavos" ir Marijampolės „Sūduvos" liko iki galo nesužaistas. Jis nutrauktas po pirmojo kėlinio, nes per pertrauką teisėjams paliekant aikštę įvyko incidentas.

Neoficialiais duomenimis, prieš teisėjus panaudotas fizinis smurtas. Sprendimą dėl šio susitikimo baigties priims Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas. Per pirmąjį kėlinį arbitras Orestas Abramavičius parodė raudonas korteles dviems „Dainavos" futbolininkams, vartininkų treneriui Romanui Nesterenkai ir vyriausiajam treneriui Sergejui Kuznecovui.

10. „Sūduva" 30 6 11 13 22:32 29

(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)