(0)
Publikuota: 2023 gegužės 24 10:46:19, Arūnas ABROMAITIS
×
Latvijos ledo ritulininkai (balta apranga) išplėšė kelialapį į ketvirtfinalį. EPA-Eltos nuotr.

Latvijoje ir Suomijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate pasibaigė grupių varžybos, po kurių mūsų kaimynai švenčia patekimą į ketvirtfinalį. Latviai lemiamose rungtynėse Rygoje po pratęsimo 4:3 palaužė B grupės lyderius šveicarus, užėmė trečiąją vietą ir ruošiasi akistatai su švedais.

„Braliukai" čempionatą pradėjo dviem pralaimėjimais ir atrodė, kad viltys sukurti šventę savo sirgalių akivaizdoje sparčiai nyksta, bet tada sekė penkių pergalių serija. Paskutinėse A grupės rungtynėse latviams reikėjo bent jau pasiekti pratęsimą, 1 taško būtų užtekę, kad jie gautų kelialapį į ketvirtfinalį. Užduotį kiek palengvino tai, kad švecarai jog buvo užsitikrinę pirmąją vietą ir pataupė kelis svarbius žaidėjus.

Šeimininkai pirmavo 1:0 ir 2:1, tačiau trečiajame kėlinyje po dviejų šveicarų įvarčių jiems iškilo rimtas pavojus. Likus žaisti maždaug 5 min., latvius išgelbėjo rezultatą išlyginęs Kasparas Daugavinis. Nuaidėjus trečiojo kėlinio švilpukui, tapo aišku, kad mūsų kaimynai pateks į ketvirtfinalį. „Pajutau palengvėjimą, bet juk visada norisi laimėti. Pralaimėjimas pratęsime paliktų nemalonų prieskonį", - sakė Latvijos rinktinės vartininkas Arturas Silovas.

Nemalonaus prieskonio pavyko išvengti. Trečiąją pratęsimo minutę, latviams žaidiant daugumoje, pergalingą įvartį po Uvio Janio Balinskio perdavimo įmušė Rudolfas Balceris. Gavę 2 taškus vietoj 1, „braliukai" dėl geresnių papildomų rodiklių aplenkė čekus ir grupėje pakilo į trečiąją vietą.

Tarp aštuonių geriausių pasaulio čempionato komandų Latvijos rinktinė pateko ketvirtą kartą. Pastarąjį kartą tai buvo pavykę padaryti 2018 m. „Neįtikėtina. Šiose rungtynėse mes nieko negavome už dyką, viską turėjome pasiimti patys. Žaidėme gerą ledo ritulį ir nepanikavome, kai atsilikome 2:3. Sulaukėme tinkamo momento ir įmušėme. Turėjome tai padaryti dėl savo sirgalių. Šalyje dabar nelengvi laikai, ekonominė padėtis nėra gera, todėl žmonėms reikia kažko pozityvaus", - teigė puolėjas Ralfas Freibergas.

Ketvirtfinalyje latviai susikaus su antrąją vietą A grupėje užėmusia Švedijos rinktine. Rungtynės Rygos arenoje prasidės šiandien 20.20 val. Kitose ketvirtfinalio porose JAV žais su Čekija, Šveicarija - su Vokietija, o Kanada - su čempionės titulą ginančia Suomija. Paskutines vietas grupėse užėmusios Vengrijos ir Slovėnijos komandos iškrito į IA divizioną.

8. Slovėnija 0 0 0 7 9:27 0

(vieta, komanda, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)