(82)
Publikuota: 2024 birželio 15 19:11:29, bki.lt informacija
×
Andrejus Olijnikas ir Mindaugas Maldonis. bki.lt nuotr.

Segede (Vengrija) vykstančiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Lietuvos atstovai iškovojo du apdovanojimus. Bronzos medalius olimpinėje distancijoje laimėjo baidarininkai Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas, kurie nepaspaudė rankų vicečempionams baltarusiams. Sau neįprastoje rungtyje sidabrą pelnė kanojininkas Vadimas Korobovas.

Olimpinėje dviviečių baidarių 500 m distancijoje M.Maldonis ir A.Olijnikas po dvejų metų pertraukos pasipuošė Europos čempionato medaliais. Lietuvos įgula finale nuotolį įveikė per 1 min. 32,351 sek. ir finišo liniją kirto trečioje vietoje. M.Maldonis ir A.Olijnikas pakartojo 2022 m. sėkmę, kai Europos čempionate taip pat laimėjo bronzą. Pernai lietuvių pora Europos žaidynėse finišavo penkta.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startuosianti Lietuvos dvivietė finale 1,917 sek. pralaimėjo Europos čempionais tapusiems varžybų šeimininkams vengrams ir 0,505 sek. nusileido antrą vietą užėmusiems baltarusiams, dalyvaujantiems po neutralia vėliava. Už prizininkų nugarų finale liko Čekijos, Prancūzijos, Serbijos, Vokietijos, Portugalijos ir Danijos įgulos.

„Galvoje dabar sukasi mintys, ką padarėme ne taip, kad esame tik treti. Galvoju, kurioje vietoje - ar viduryje trasos techniniai dalykai nebuvo tobuli, ar startas nepavyko. Nors iš šono pažiūrėjus startas buvo geras, vidurys buvo šiek tiek prastokas. Bet finiše tikrai atidavėme viską ką galėjome, nes iki šiol dar šiek tiek svaigsta galva. Paskutinis šimtas metrų yra mirties zona 500 metrų distancijoje ir dažniausiai, bent jau man, dingsta vaizdas. Tada lieka tik charakteris. Esame kovotojai ir aš žinau, kad jeigu būsime kartu iki paskutinio šimto metrų, tai tikrai iškovosime garbingą vietą ant pjedestalo", - komentavo A.Olijnikas.

M.Maldonis ir A.Olijnikas per apdovanojimų ceremoniją atsisakė paspausti rankas sidabrą laimėjusiems neutraliems atletams ir pasitraukė nuo pakylos, kai buvo fotografuojami visi prizininkai.

„Tai yra mūsų mažasis protestas susidariusiai situacijai, nes visi žinome, kokios yra aplinkybės. Stengėmės demonstratyviai nespausti jiems rankų ir nesifotografuoti kartu", - teigė ukrainietiškų šaknų turintis A.Olijnikas. „Nepritariame tarptautinės federacijos pozicijai ir pabandėme tai parodyti gražia, mandagia protesto forma", - tvirtino M.Maldonis.

Vos per žingsnį nuo medalio liko Europos čempiono titulą gynęs kanojininkas Henrikas Žustautas. Vienviečių kanojų 200 m distancijos finale H.Žustautas finišavo ketvirtas. Šios rungties Europos rekordininkas H. Žustautas nuotolį įveikė per 38,931 sek. Nuo bronzos medalio lietuvį skyrė vos 0,033 sek., o nuo aukso - 0,317 sek.

Dviviečių baidarių 200 m rungties finale startavo Artūras Seja ir Simonas Maldonis. Nuotolį per 32,723 sek. įveikę lietuviai užėmė devintą vietą.

Pirmą kartą į Europos čempionato programą įtrauktų irklenčių irklavimo varžybose sidabro medalį iškovojo Vadimas Korobovas. 200 m distanciją V.Korobovas įveikė per 74,722 sek. ir 1,273 sek. pralaimėjo tik Europos čempionu tapusiam Bulgarijos atstovui Andrijui Kraitorui.