respublika.lt

Irkluotoja stovi prie naujo starto linijos

(0)
2022 spalio 02 11:17:00
Aistė LABINAITĖ

Ieva Adomavičiūtė vėl gali dalyvauti varžybose. Diskvalifikacija ir dvejus metus trukęs laukimas baigėsi. Tiesa, pirmasis išbandymas po pertraukos buvo ne iš paprastųjų. 27-erių irkluotojos sugrįžimo „krikštu" tapo pasaulio čempionatas. „Motyvacija sugrįžti buvo didžiulė. Buvau labai pasiilgusi varžybų. Sugrįžus jausmas buvo ir keistas, ir geras. Tačiau jau labai norėjau startuoti. Džiaugiuosi, jog turėjau tokią galimybę. O rezultatas yra toks, koks yra", - „Vakaro žinioms" sakė I.Adomavičiūtė.

×
nuotr. 2 nuotr.
Naujai suformuota moterų porinė keturvietė (iš kairės) - Viktorija Senkutė, Ieva Adomavičiūtė, Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė - pasaulio čempionate užėmė septintąją vietą. Dominyko Genevičiaus nuotr.

 

Išbandymas ketvertukui

Į pasaulio irklavimo čempionatą Čekijoje, kaip jau rašėme, vyko naujai suformuota moterų porinė keturvietė. Ją sudarė Viktorija Senkutė, I.Adomavičiūtė, Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė. Pastaroji ketveriukė iš lietuvių pirmenybėse ir pasirodė geriausiai. Mūsiškės laimėjo B finalą (6 min. 31,40 sek.) ir galutinėje įskaitoje užėmė septintąją vietą.

„Mūsų pasirodymą planetos pirmenybėse vertinu gana teigiamai. Juk esame visiškai nauja komanda. Prieš išvykstant į Čekiją, kartu irklavome galbūt apie tris savaites. Taigi, manau, rezultatas nėra blogas. Aišku, norėjosi pasirodyti geriau, - pasakojo I.Adomavičiūtė. - Po pirmojo starto mūsų laikas buvo šeštas, tad galvojome apie A finalą. Tačiau nepavyko. Taigi tiesiog padarėme, ką geriausiai galėjome šiuo metu. Iš tiesų tai tikrai motyvuoja. Juk, jeigu tiek kartu pasitreniravusios esame septintos pasaulyje, tai praleidusios kartu daugiau laiko treniruotėse, galėtume pasiekti geresnį rezultatą."

Tiesa, mergina pripažino, jog nesitikėjo, kad planetos pirmenybėse ji sėdės keturvietėje valtyje. I.Adomavičiūtė prie mūsų irklavimo komandos vėl prisijungė tik nuo liepos 15 d. Tuomet ji irklavo vienvietę.

„Galvojau, kad pasaulio čempionate dalyvausiu dvivietėje su Kamile Kralikaite. Tačiau jos neišleido iš mokslų, jai teko išvykti atgal į JAV. Taigi, reikėjo ieškoti kitos įgulos. Treneriui kilo mintis, jog galbūt galime jau dabar išbandyti keturvietę. Nes pirminiame plane tokios idėjos įgyvendinimui buvo numatytas kitas sezonas. Ir, žinoma, buvo galvojama pasibandyti ne tokiose rimtose varžybose. Tačiau galiausiai nutiko taip, jog treniruotėse pabandėme irkluoti keturvietę, sekėsi neblogai, tad nusprendėme rizikuoti ir taip vykti į pasaulio čempionatą. Esu labai dėkinga komandai, kad sutiko sėsti kartu į keturvietę. Jautėsi komandinė dvasia. Tik, aišku, norėjome, kad rezultatas būtų bent kažkiek geresnis", - kalbėjo irkluotoja.

I.Adomavičiūtė suaugusiųjų varžybose keturvietėje irklavo pirmą kartą. Sportininkė bandė prisiminti, kada anksčiau jai teko „prisiliesti" prie šios valties. Pasak irkluotojos, veikiausiai tai buvo prieš 12 metų, kai ji dar dalyvavo jaunių amžiaus grupės varžybose: „Net nepamenu, kad būčiau Lietuvoje startavusi. Kai grįžau iš JAV, tikrai čia su niekuo nesėdėjau keturvietėje (2017 m. I.Adomavičiūtė baigė studijas JAV ir grįžo į Lietuvą, - aut. past.). Būdama JAV, esu irklavusi aštuonvietėje, tad žinau, kaip reikia dirbti komandoje. Galima sakyti, patirties turėjau, tai man nebuvo visiškai nauja. Tačiau jautėsi varžybų trūkumas, juk dvejus metus neturėjau startų. Pirmajame starte kiek trūko pasitikėjimo savo jėgomis, juk mes nelabai žinojome savo pajėgumą. Tačiau po pirmojo starto jau buvo drąsiau. Tiesa, galėjo drąsa ateiti anksčiau."

Prisiminė dvivietę

Per karjerą I.Adomavičiūtė jau yra irklavusi ir vienvietę, ir dvivietę, ir keturvietę, ir aštuonvietę. Mergina pripažino, jog vis dėlto širdžiai mieliausia yra dvivietė valtis.

„Kai baigėme savo pasirodymą pasaulio čempionate, paskui su D.Karaliene žiūrėjome kitų dalyvių finalus. Kai vyko moterų porinių dviviečių varžybos, man akyse kaupėsi ašaros. Prisiminiau savo pasiekimus šioje valčių klasėje. Juk su porine dviviete esu daugiausiai pasiekusi. Man tai yra artimiausia širdžiai valčių klasė. Žinau, ką čia reiškia ir laimėjimas, ir pralaimėjimas. Čia turiu daugiausiai patirties. Dviejų žmonių irklavimas man yra artimiausias", - teigė I.Adomavičiūtė, kuri 2018 m. kartu su karjerą jau baigusia buvusia porininke Milda Valčiukaite tapo pasaulio čempionėmis, o Europos pirmenybėse iškovojo bronzą.

Pasibaigus pasaulio čempionatui, irkluotojai galėtų ilsėtis ir galvoti apie būsimąjį sezoną. Tačiau I.Adomavičiūtė poilsio planą trumpam atidėjo. Šį savaitgalį irkluotoja išbandys savo jėgas varžybose Prancūzijoje. Vienas šios šalies irkluotojų klubas pakvietė lietuvę į aštuonvietę: „Valtyje jie gali turėti dvi užsienietes, tad būsiu aš ir amerikietė. Taigi kol kas dar nepoilsiauju, o sportuoju. Pirmadienį grįšiu į Lietuvą ir tuomet turėsiu savaitę atostogų. Paskui planuoju pradėti irkluoti ir ruoštis kitam sezonui."

Irkluotoja dar pridūrė, jog motyvacijos ir noro, žvelgiant į būsimąjį sezoną, yra labai daug. „Juk olimpinės žaidynės jau yra ne už kalnų, tad norisi padaryti daugiausiai, ką galiu. Po dvejų metų pertraukos esu labai alkana ir pasiilgusi gerų rezultatų. Tikiuosi, jog viskas pavyks", - sakė I.Adomavičiūtė.

Tiesa, kol kas dar tikrai nėra aišku, kokioje valtyje ji sėdės būsimajame sezone. „Manau, pirmiausia kiekvienam reikia sustiprėti individualiai. Taigi, noriu gerai pasiruošti vienvietėje. Nesvarbu, kokioje komandoje vėliau būsiu, noriu būti stipri. Jei būsiu stipri individualiai, bus gerai ir komandai. Dabar tikriausiai kiekvienas ruošimės atskirai, o paskui matysime, ką nuspręs treneriai. Turbūt dėl kitų metų komandų sudėčių bus aišku tik pavasarį", - teigė I.Adomavičiūtė.

Dopingo šešėlis

Primename, jog 2021 m. vasario 8 d. Lietuvos antidopingo agentūra paskelbė, jog pažeidus taisyklių 2.1 punktą, t.y. sportininkės mėginyje radus draudžiamosios medžiagos ar jos metabolitų arba liekanų - higenamino, I.Adomavičiūtė diskvalifikuojama dvejiems metams. Diskvalifikacijos pabaiga buvo įvardyta 2022 m. rugsėjo 15 d. Jos laikotarpis buvo pradėtas skaičiuoti nuo 2020 m. rugsėjo 15 d., kai po teigiamo dopingo testo buvo pradėtas laikinas nušalinimas. Šis sprendimas panaikino visus irkluotojos varžybų rezultatus nuo mėginio paėmimo (2020 m. rugpjūčio 19 d.) iki laikinojo sportininkės suspendavimo (2020 m. rugsėjo 15 d.). Be to, ji neteko teisės dalyvauti 2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Apeliaciją Tarptautiniam sporto arbitražo teismui (CAS) sportininkė dėl jai skirtų sankcijų buvo pateikusi pernai pavasarį, bet CAS kelis kartus svarstymą atidėjo. O šių metų sausio 18 d. CAS atmetė irkluotojos apeliaciją.

Sulaukusi diskvalifikacijos, I.Adomavičiūtė į šoną turėjo padėti ir irklus. Tiesa, tik profesionaliame lygyje. Ji negalėjo dirbti su aukšto lygio sportininkais, treneriais. Tačiau mergina sporto vis tiek neapleido, nuolat treniravosi viena.

„Labai gera ir smagu grįžti. Buvau labai pasiilgusi varžybų jausmo. Tas jausmas yra tikrai geras. Dabar esu labai motyvuota ir tikiuosi, jog viskas bus gerai, - kalbėjo I.Adomavičiūtė. - Tie dveji metai buvo labai įdomūs. Buvo labai daug naujų patirčių, pažinčių. Tačiau niekada nenustojau sportuoti. Taigi dabar grįžusi noriu bandyti pasiekti aukštus rezultatus. Sportas man padeda geriau jaustis psichologiškai. Man patinka stebėti, kaip aš stiprėju, kaip gerėja rezultatai. Tad, kol dar yra noro, tol dar ir bandysiu."

Sportininkė pripažino, jei galvodavo apie tai, kas atsitiko, kodėl, anot irkluotojos, tokia neteisybė aplankė būtent ją, tuomet atrodė, kad tie dveji metai eina labai lėtai. Tačiau, jeigu ji užsiimdavo kažkuo kitu, susitaikydavo su esama situacija, priimdavo tokį likimą, tuomet laiko bėgimas tarsi pagreitėdavo.

„Savo noru tikrai nebūčiau dariusi dvejų metų pertraukos. Tačiau galbūt pastaroji pauzė buvo skirta tam, kad grįžčiau su dar didesne motyvacija. Galbūt gyvenimas pats tiesiog mane pristabdė. O gilinimasis į šią situaciją yra tik nereikalingas energijos švaistymas. Juk kaip noriu galiu įrodinėti, kad esu nekalta, bet vieni tuo tikės, o kiti - ne. Labai džiaugiuosi, kad tai baigėsi (susigraudino). Iš tikrųjų man dar ir dabar labai sunku apie tai kalbėti. Tačiau yra, kaip yra ir tai baigėsi. Tiesiog noriu tai kažkaip pamiršti ir turėti naują pradžią. Tikiuosi, jog grįšiu dar stipresnė", - atviravo I.Adomavičiūtė.

Žinoma, pasak irkluotojos, dabar naujų tikslų yra daug - vieni mažesni, kiti - didesni. Tačiau sportininkė visus juos stengsis įgyvendinti.

„Tai bus jau trečiasis kartas, kai bandysiu patekti į olimpines žaidynes. 2016 m. nepavyko, 2021 m. irgi nepavyko. Taigi, tikiuosi, jog trečiasis kartas ir 2024 m. nemeluos", - sakė I.Adomavičiūtė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
  • KONSULTANTAI: Už valstybės kontroliuojamos „Igničio grupės“ pasirengimą pritraukti privatų akcinį kapitalą ir surengti pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) įmonė konsultantams sumokėjo apie 900 tūkst. eurų.
  • AVARIJA: Šeštadienį Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie tai, kad Kretingos raj. sav., Darbėnų sen., Želvių k. eismo įvykio metu nukentėjo žmonės - atvykę medikai konstatavo dviejų žmonių mirtį.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad lapkričio 26–28 dienomis vykdys transporto priemonių, tarp jų dviračių ir elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.
  • PERDUOS: Klaipėdos miesto savivaldybės taryba antru bandymu sutiko perduoti valstybei miesto greitosios medicinos pagalbos stotį - jai priklauso 18 transporto vienetų, dispečerinė ir visa reikiama įranga.
  • SKUNDAI: Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojamos bankrutuojančios elektros tiekėjos „Inter RAO Lietuva“, Kėdainių fosforo trąšų gamybos įmonės „Lifosa“ ir dar keturių bendrovių prašymus išbraukti jas iš sankcionuojamų įmonių sąrašo teismas turės nagrinėti iš naujo - Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nurodė Vilniaus apygardos administraciniam teismui dar kartą nagrinėti visų įmonių skundus.
  • ADVENTAS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė kviečia į pirmąjį advento ir kalėdinių giesmių ciklo koncertą šį sekmadienį Prezidento rūmų kieme.
  • ATLIKĖJA: Lietuvos Užsienio reikalų ministerija teigia neradusi teisinio pagrindo įtraukti Rusijoje populiarią ukrainiečių atlikėją Svitlaną Lobodą į nepageidaujamų asmenų sąrašą.
  • DUJOS: Gamtinių dujų skirstymo kaina kitais metais didės 80 proc. – nuo 6,01 iki 10,82 euro už megavatvalandę, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 0 C

-4 -1 C

 

-4 0 C

-3 0 C

-4 0 C

 

-3 +1 C

0-2 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s