K.Alkarasas neužleido Vimbldono čempiono taurės

(0)
Publikuota: 2024 liepos 15 13:15:20, Arūnas Abromaitis
×
Vimbldono čempiono taurę Karlosas Alkarasas iškovojo antrus metus iš eilės. EPA-Eltos nuotr.

Vimbldono teniso turnyro čempionu antrus metus iš eilės tapo ispanas Karlosas Alkarasas (Carlos Alcaraz). Trečioji pasaulio raketė finale 6:2, 6:2, 7:6 nugalėjo antrąjį pagal skirstymą serbą Novaką Džokovičių. Moterų rungtyne triumfavo čekė Barbora Krejčikova.

Sekmadienis Ispanijos sportui buvo įspūdingas. Negana to, kad šios šalies futbolininkai tapo Europos čempionais, ispanas laimėjo ir prestižiškiausią teniso turnyrą. 21-erių K.Alkarasas apgynė pernai Vimbldone iškovotą titulą, antrus metus iš eilės įveikęs N.Džokovičių. Pernai finale prireikė alinančios penkių setų kovos, o šiemet nugalėtojas nusitvarkė greitai, maždaug per pustrečios valandos.

„Būdamas vaikas sakiau, kad svajoju laimėti Vimbldoną. Savo svajonę įgyvendinau jau antrą kartą ir noriu daugiau titulų", - sakė K.Alkarasas. „Didžiojo kirčio" turnyrų čempionu jis yra tapęs keturis kartus. Be dviejų pergalių Vimbldone, jaunojo ispano sąskaitoje yra ir triumfai 2022 m. atvirame JAV čempionate bei šiemetiniame Prancūzijos čempionate. Vimbldono čempiono taurę K.Alkarasui įteikė Velso pricesė Katerina Midlton (Catherine Middleton).

37-erių N.Džokovičius „Didžiojo kirčio" turnyrus yra laimėjęs 24 kartus, jam pagal šį rodiklį neprilygsta joks tenisininkas. „Žinoma, rezultatas nėra toks, kokio laukiau. Pirmuosiuose dviejuose setuose mano žaidimas neatitiko finalo lygio. Tačiau reikia ir pagirti Karlosą, jis žaidė puikiai", - pripažino serbas.

K.Alkarasas už pergalę gavo 2,7 mln. svarų (maždaug 3,21 mln. eurų). Tokia pati premija atiteko ir 28-erių B.Krejčikovai, moterų turnyro finale 6:2, 2:6, 6:4 įveikusiai bendraamžę italę Žasminę Paolini (Jasmine Paolini). Čekė „Didžiojo kirčio" turnyrą laimėjo antrą kartą karjeroje, 2021 m. ji triumfavo atvirame Prancūzijos čempionate. Po pergalės Vimbldone B.Krejčikova reitinge šoktelėjo iš 32-osios pozicijos į 10-ąją. Ž.Paolini reitinge buvo septinta, o dabar yra penkta.