Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos tarybos posėdyje nuspręsta keisti taisykles, siekiant padidinti varžybų intrigą ir intensyvumą. Pokyčiai nuo šių metų pradžios įsigaliojo visose metimų rungtyse (disko, ieties, kūjo metime, rutulio stūmime) ir šuoliuose į tolį bei trišuolyje. Nuo 2026 metų įsigalios pokyčiai sportiniame ėjime, kai bus pakeistos distancijos.
Metimų ir horizontalių šuolių rungtyse pakeitimai galios finalinėse varžybose. Finale, kuriame rungtyniauja 12 lengvaatlečių, išlieka tas pats bendras 60 bandymų skaičius, tačiau keičiama eliminavimo tvarka. Visiems atlikus po tris bandymus, atkris du dalyviai. Po ketvirto bandymo - dar du. Po penkto bandymo teisę į šeštąjį turės 6 dalyviai.
Iki šiol 12 finalo dalyvių atlikdavo po tris bandymus, tuomet atkrisdavo 4, o likę 8 turėdavo teisę atlikti ketvirtą, penktą ir šeštą bandymus. Geriausia Lietuvos šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė naujovės bloga nevadina: „Pradžioje gali būti niuansų, bet priprasime. Bus daugiau galimybių sportininkams, daugiau azarto, tad įdomu bus šį pakeitimą pamatyti realybėje. Šiuo metu esu nei prieš, nei už."
2024 m. Europos čempionate Jogailė užėmė 10-ąją vietą, todėl turėjo galimybę atlikti tris šuolius. Pagal naują taisyklę lietuvė būtų gavusi ir ketvirtą bandymą. „Gal tas papildomas šuolis būtų padėjęs. Akivaizdu, kad bandoma viską padaryti patraukliau žiūrovui ir populiarinti lengvąją atletiką. Man labiau nepatinka idėja atsispyrimo lentelę pakeisti pakilimo zona. Šuoliai tuo ir įdomūs, kad reikia tiksliai pataikyti į lentelę, o ta zona tik supaprastintų rungtį. Ne be reikalo šuolininkai išreiškė nepasitenkinimą šia idėja", - svarstė J.Petrokaitė.
Olimpiečius disko metikus Mykolą ir Martyną Aleknas treniruojantis Mantas Jusis mano, kad taisyklės pakeitimas gali įnešti šiek tiek chaoso, tačiau nuo to bus tik įdomiau: „Jeigu atlikai prastesnį bandymą, bet patekai į dešimtuką, gausi dar vieną šansą ir galėsi pakovoti dėl aštuoneto ar šešeto. Bandoma sudominti žiūrovą, įnešti intrigos, skatinti konkurenciją. Aš visada esu už naujoves, nes nusistovėję dalykai gali būti nuobodūs, o dabar reikės ir treneriams skaičiuoti tuos bandymus. Manau, ir rezultatai gali pagerėti."
Sportiniame ėjime nuo kitų metų keisis distancijos. 20 km rungtis bus pakeista į pusmaratonį (21,0975 km), o 35 km distancija bus pailginta iki maratono nuotolio (42,195 km). Lietuvos sportinio ėjimo rungčių vyr. treneris Viktoras Meškauskas šį pokytį vertina neigiamai: „Kažkoks žaidimas, kaip ir su maratono estafete, kuri atsirado prieš pat Paryžiaus olimpines žaidynes. Nėra užbaigtumo, nes, visų pirma, ėjimo rungtys turėtų būti vienodos tiek pasaulio čempionatuose, tiek olimpinėse žaidynėse. Buvo klasikinė distancija ir buvo visiems gerai, o dabar tų nuotolių pailginimas ir prisirišimas prie terminų - ne taip reikėtų pritraukti žmones. Čia yra ėjimas, o ne maratonas, todėl žmonės bus klaidinami."