Orientavimosi sporto sezono pabaigoje - netikėta finišo atomazga ir lyderių pergalės

(0)
Publikuota: 2024 rugsėjo 24 13:01:44, LOSF informacija
×
Vyrų varžybų prizininkai. LOSF nuotr.

Savaitgalį Alytaus rajone esančiame Varčios miške beveik 900 orientacininkų iš visos Lietuvos užbaigė 2024-ųjų sezoną.

Pirmąją varžybų dieną vyko estafečių varžybos, prie starto linijos išsirikiavo net 171 komanda. Vyrų grupėje čempionų titulo apginti nepavyko Kauno „Tako" komandai, kuriai atstovavo Tadas Dementavičius, Simonas Krėpšta ir Algirdas Bartkevičius. Nors po dviejų etapų nuo artimiausių persekiotojų juos skyrė beveik 5 minutės, paskutiniajame etape Prienų „Šilo" sportininkai Mantas Martinkus, Vytautas Beliūnas ir Rokas Lipnickas perėmė iniciatyvą bei iškovojo aukso medalius. Bronzos medaliai attiteko Plungės „Versmės" klubui, kurį atstovavo Lukas Vaitkus, Martynas Stanys bei Rimvydas Alminas.

„Čempionais tapti tikrai nesitikėjome, tačiau tyliai sau mintyse kartojau, kad dėl trijų pirmųjų pozicijų tikrai realu pakonkuruoti. Tikroji kova užvirė trečiajame etape, kuomet konkurentų atstovas padarė didelę klaidą ir mūsų komandos draugas R.Lipnickas jį pasivijo. Nors žinojome, kad A.Bartkevičius yra stipresnis, tačiau vylėmės, jog po parodomojo kontrolinio punkto jis gali padaryti klaidų. Taip ir įvyko ir mums pavyko iškovoti čempionų titulą. Mūsų klubui tai buvo 5-asis aukso medalis elito grupėje estafečių trasoje ir tuo labai džiaugiamės", - po finišo emocijų neslėpė vyriausias komandos narys V.Beliūnas.

Moterų elito grupėje po dviejų etapų pirmavo „Sostinės sporto centro" jaunosios orientacininkės, tačiau trečiuoju etapu „Fortūnos" ekipoje startavusi Judita Traubaitė panaikino dvylikos minučių deficitą ir padovanojo savo komandai aukso medalius. Kartu su J.Traubaite čempionėmis tapo jos mama Aistė Traubienė ir komandos draugė Miglė Sušinskaitė. Sidabro medaliai atiteko „Sostinės sporto centro" auklėtinėms - Margaritai Dienytei, Barborai Balčiūnaitei ir Godai Ziaziulytei. Trečiąją vietą ir bronzos medalius laimėjo Kauno sporto mokyklos „Gajos/Tako" komanda, kuriai atstovavo Erika Matulionytė, Ugnė Skučaitė bei Gabija Stankevičiūtė.

„Tikrai buvo sunku prieš startą pagalvoti apie pirmąją vietą, nes atotrūkis buvo labai didelis. Planas buvo prabėgti trasą be klaidų ir išsaugoti bent jau trečiąją vietą, tačiau pavyko finišuoti pirmoje, kas nustebimo ir mane pačią. Miškas ir trasa buvo labai įdomūs, man patinka tokio tipo vietovės", - po finišo įspūdžiais dalinosi biatlono sezonui besiruošianti, tačiau į orientavimosi sporto trasas grįžusi J.Traubaitė.

Antrą čempionato dieną vyko ilgos trasos varžybos, kuriose dalyvavo beveik 450 sportininkų. Vyrų elito varžybose pirmą kartą karjeroje čempiono titulą ilgoje trasoje iškovojo Kevinas Olišauskis. Šiaulių „Sako" klubui atstovaujantis sportininkas 14,7 km trasą su 27 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 27 min. 25 sek. ir 1 min. 52 sek. aplenkė artimiausią persekiotoją Tadą Dementavičių iš „SM Gajos/Tako" ekipos. Bronzą laimėjo Simonas Krėpšta iš „Tako" klubo.

Moterų varžybose, kuriose reikėjo įveikti apie 9,5 km su 23 kontroliniais punktais, Lietuvos čempionės titulą apgynė J.Traubaitė iš „Fortūnos" klubo. Čempionė distanciją įveikė per 1 val. 3 min. 34 sek. Antroje vietoje finišavusi Sandra Paužaitė iš „Dainavos" komandos nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. 36 sek. Trečią vietą užėmė Gabija Ražaitytė.