(0)
Publikuota: 2022 rugsėjo 05 10:11:13, Lietuvos tinklinio federacija
×
nuotr. 2 nuotr.
Tinklininkai A. Vasiljevas ir R. Juchnevičius iškovojo „Futures“ turnyro Lenkijoje sidabro medalius. CEV nuotr.

Varšuvoje (Lenkija) pasibaigusiame paskutiniame šio sezono „Pro Beach Tour Futures" serijos paplūdimio tinklinio turnyre puikiai pasirodė lietuviai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius. Jie pasidabino sidabro medaliais.

Turnyrą lietuviai pradėjo C grupėje ir užėmė pirmąją vietą. Grupės pusfinalyje A. Vasiljevas ir R. Juchnevičius 2-0 (21:17, 21:17) įveikė Izraelio tinklininkus Riverą Day‘ų ir Keviną Cuzmiciovą, o finale 2-1 (20:22, 21:11, 15:12) palaužė norvegus Markusą Molą ir Jo Glodsoy Sunde.

Tiesiausiu keliu patekę į ketvirtfinalį mūsiškiai 2-0 (23:21, 21:15) įveikė Omano atstovus Maziną Alhashmį ir Hoodą Al Jalaboubį bei žengė tarp keturių stipriausių komandų.

Pusfinalyje Lietuvos paplūdimio tinklininkai 2-0 (21:19, 21:14) įveikė lenkus Michalą Koryckį ir Michalą Kadziolą.

Tik finale lietuviai 0-2 (18:21, 17:21) nusileido revanšą pasiekusiems norvegams M. Molui ir J. G. Sundei.

Už antrąją vietą turnyre A. Vasiljevui ir R. Juchnevičiui atiteko po 180 pasaulio reitingo taškų.

Birželio mėnesį lietuviai turnyre Bialystoke iškovojo bronzos medalius, o prieš mėnesį analogiškame turnyre Varšuvoje buvo ketvirti.

„Į Varšuvą važiavome sezono uždarymui, nors abu su Robertu turėjome nedideles traumas. Gal dėl to finale šiek tiek pritrūko pergalei, nors grupėje prieš norvegus laimėjome. Apskritai paskutiniuose trijuose šios serijos turnyruose nueidavome iki ketverto, tačiau suklupdavome pusfinaliuose, tad šį sykį vykstant į Varšuvą buvome pasiryžę nueiti iki finalo. Susumuojant, sezono uždarymą vertiname visai gerai, pelnėme taškų, o dabar galėsime jau atstatinėti sveikatą", - po varžybų įspūdžiais dalinosi A. Vasiljevas.

Kvalifikacijoje savo jėgas išbandė dar dvi Lietuvos poros. Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas pirmajame atrankos rate 2-1 (21:15, 20:22, 15:13) įveikė lenkus Jaroslawą Lechą ir Tomaszą Jaroszczaką, bet antrajame 1-2 (21:9, 11:21, 7:15) turėjo pripažinti Omano atstovų Ahmedo Alhousni ir Haithamo Alshereiqi pranašumą.

Arnas Rumševičius ir Tomas Staševičius jau pirmoje kovoje 0-2 (15:21, 19:21) pralaimėjo latviams Oliveriui Bulgacui ir Markussui Silkalniui.

Vyrų turnyro Lenkijoje prizų fondą sudarė 5 tūkst. eurų.

Europos jaunių čempionate lietuviams pergalių pasiekti nepavyko

Graikijoje savaitgalį finišavo Europos jaunių (iki 18 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas. Deja, bet abi Lietuvos poros pasirodymus baigė po grupių etapo ir užėmusios 25-ąsias vietas.

Vaikinų turnyro B grupėje mūsiškiai Adomas Strazdas ir Jokūbas Lošys 0-2 (8:21, 10:21) pralaimėjo bulgarams Aleksandrui Canevui ir Jasenui Stanevui, 1-2 (21:17, 8:21, 12:15) turėjo pripažinti kipriečių Stamatis Savvideso ir Alexis Savvidiso pranašumą bei 0-2 (9:21, 20:22) neatsilaikė prieš latvius Kristianą Fokerotsą ir Gustavą Auzinį. Šie latviai vėliau tapo Europos jaunių čempionais.

Merginų turnyro E grupėje lietuvės Livija Vilkelytė ir Agilė Astapovičiūtė 0-2 (17:21, 15:21) nusileido olandėms Milai Konink ir Noa Sonnevillei, 0-2 (9:21, 8:21) - italėms Asiai Aliottai ir Lindai Moretti bei 0-2 (9:21, 15:21) - belgėms Marion Beauve ir Annelorei Bex.

Čempionėmis tapo čekės Katerina Pavelkova ir Anna Pavelkova.

Europos jaunių čempionate varžėsi po 32 vaikinų ir merginų komandas.