Duobė Europos fronte vis gilėja

(0)
Publikuota: 2023 gruodžio 28 12:28:28, Arūnas ABROMAITIS
×
„Wolves“ krepšininkai rungtynėse su „Besiktas“ neturėjo jokių šansų. Eltos nuotr.

Lietuvos klubai - Vilniaus „Wolves" ir Panevėžio „Lietkabelis" - tolsta nuo Europos taurės turnyro atkrintamųjų varžybų. Jie abu žaidė išvykose ir patyrė penktąsias nesėkmes iš eilės. „Lietkabelis" Italijoje bent jau pasipriešino Trento „Dolomiti Energia" krepšininkams, kuriems nusileido 70:76. „Wolves" neturėjo jokų šansų Turkijoje, kur 59:72 pralaimėjo Stambulo komandai „Besiktas".

Tiesiai į Europos taurės ketvirtfinalį pateks 1-2 vietas užimsiančios A ir B grupių komandos. Ekipos, kurios užims 3-6 pozicijas, žais aštuntfinalyje, bet, likus penkiems turams, ir šis tikslas Lietuvos klubams atrodo sunkiai pasiekiamas. Ypač Vilniaus klubui.

Nors „Wolves" A grupėje žengia septintas ir turi vieną mačą atsargoje, nuo šeštosios vietos jis atsilieka jau trimis pergalėmis. Be to, „vilkų" duobė atrodo gilesnė nei „Lietkabelio". Europos taurėje jie dažniausiai pralaimi dviženkliais skirtumais, nors iki vizito į Turkiją ketverias rungtynes iš eilės žaidė namie. Lietuvos krepšinio lygoje pralaimėti trys mačai iš eilės. Pergalės džiaugsmo „Wolves" nepatyrė nuo gruodžio 3 d.

Rungtynės Stambule puikiai atspindėjo dabartinę „vilkų" būklę. Vilniečiai pirmą metimą „iš žaidimo" pataikė tik 8 min., kai atsilikinėjo 3:17. Antrajame kėlinyje deficitas pasiekė 20 taškų ribą, o sumažinti skirtumą iki padoraus pavyko tik per paskutinį ketvirtį. „Wolves" suklydo net 21 kartą ir pataikė tik 3 iš 14 tritaškių (21 proc.).

„Rungtynių baigtį nulėmė pirmoji jų pusė. „Besiktas" neleido mums įsibėgėti puolime, mes 12 kartų suklydome, leidome varžovams atkovoti 10 kamuolių puolime ir taip suteikėme daug antrų šansų. Antroje rungtynių pusėje stengėmės sugrįžti į žaidimą, netgi ją laimėjome, bet to neužteko", - sakė „Wolves" treneris Kęstutis Kemzūra.

Puolime strigo ir „Lietkabelis", pataikęs 7 iš 25 tritaškių (28 proc.), suklydęs 16 kartų ir 7 kartus nubaustas blokais. Panevėžiečiai antrojo kėlinio pabaigoje turėjo 12 taškų deficitą. Vėliau jį keletą kartų pavyko sumažinti iki keturių taškų, bet ši riba buvo tarsi užkeikta.

„Pirmajame kėlinyje turėjome daug problemų puolime, trūko gerų sprendimų, žaidėme be užtvarų. Po pertraukos padarėme keletą taktinių klaidų gynyboje, ypač gindamiesi du prieš du. Pristabdėme varžovų greitą puolimą, bet, kad būtume konkurencingi, turime geriau žaisti puolime", - teigė „Lietkabelio" treneris Nenadas Čanakas.

Po 13-os turų panevėžiečiai B grupėje užima aštuntąją pergalę, bet tik viena pergale atsilieka nuo 5-6 pozicijose esančių Salonikų „Aris" ir „Dolomiti Energia". „Lietkabelio" tarpusavio rungtynių su „Aris" taškų santykis yra teigiamas, su „Dolomiti Energia" - neigiamas.

„Wolves" pasirodymą Europos taurės turnyre pratęs sausio 3 d., kai išvykoje žais atidėtas rungtynes su Tel Avivo „Hapoel". „Lietkabelis" sausio 10 d. namie susitiks su Las Palmo „Gran Canaria".

Statistika

Stambulo „Besiktas" (Turkija) - Vilniaus „Wolves" 72:59 (18:9, 25:14, 15:15, 14:21)

„Besiktas": Anchelis Delgadas 16 (14 atk. kam., 6 rez. perd.), Metju Mičelas 15, Jigitas Arslanas 8, Kailas Olmanas 8, Derekas Nydhamas 8...

„Wolves": Trešonas Turmanas 15, Garisonas Bruksas 10 (8 atk. kam.), Adas Juškevičius 9, Vaidas Kariniauskas 8, Džefris Teiloras 5, Regimantas Miniotas 4, Arnas Beručka 3, Džordžė Gagičius 2, Eigirdas Žukauskas 2, Kristianas Mekovulu 1 (Kristupas Žemaitis, Vitalijus Kozys).

Trento „Dolomiti Energia" (Italija) - Panevėžio „Lietkabelis" 76:70 (20:17, 15:10, 19:19, 22:24)

„Dolomiti Energia": Andrejus Gražulis 18, Davidas Alvitis 14, Paulas Biliga 12, Kamaras Boldvinas 12...

„Lietkabelis": Deividas Sirvydis 21, Paulius Valinskas 11, Nikola Popovičius 10, Gabrielius Maldūnas 8, Dovis Bičkauskis 6 (6 rez. perd.), Gediminas Orelikas 6, Liutauras Lelevičius 6, Stefanas Birčevičius 2 (Džiugas Slavinskas).